V rámci 6. kola Juniorské ligy zajížděli hráči Viktorie Plzeň k zápasu na hřiště severočeského Varnsdorfu. Vstup do zápasu ovšem neměli zástupci juniorského celku ideální, když už v šesté minutě nacentroval do malého vápna Plzně Jícha, který našel připraveného Joela Mponga, který dokázal otevřít skóre.

V rámci 6. kola Juniorské ligy zajížděli hráči Viktorie Plzeň k zápasu na hřiště severočeského Varnsdorfu. Vstup do zápasu ovšem neměli zástupci juniorského celku ideální, když už v šesté minutě nacentroval do malého vápna Plzně Jícha, který našel připraveného Joela Mponga, který dokázal otevřít skóre.

Zaskočení hosté se do šance dostali až v 10. minutě, kdy se po lehkém závaru v malém vápně dostal k míči Matěj Končal, avšak jeho střelu vyrazil do hřiště brankář Fendrich. Na řadu přišla také první žlutá karta v utkání a to v 18. minutě, kdy si ji vysloužil domácí záložník Nikolas Daníček. Do většího tlaku se poté dostala Viktorka a dočkala se vyrovnávací branky. Ve 26. minutě z dorážky srovnal Matěj Končal. Vyrovnávací branka Západočechy povzbudila do útoku a pár minut po ní se do veliké šance dostal opět skvěle hrající Končal, kdy jeho střelu tečoval hlavou Marek Pernglau a brankář Fendrich míč s obtížemi vyboxoval. Další šance následovala a opět u toho byl Končal. Jeho střela byla sražena na rohový kop, ze kterého Viktoria branku neohrozila. Dostat ve dvou minutách dvě žluté karty, to se mnohdy nestává. Postarali se o to plzeňští mladíci Michal Mlynařík a LukᚠLibotovský. V závěru poločasu se do vyložené šance dostal Josef Just, ale z malého vápna míč trestuhodně přestřelil. Skóre se tedy nezměnilo a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas začal zostra a hned po minutě rozhodčí poslal do sprch Lukáše Libotovského, který přidělal svým vyloučením hostujícímu týmu velké starosti. Hned po vyloučení se dostali do velkého tlaku domácí. Střela Romana Macha z pětadvaceti metrů skončila v rukavicích Šimana. Další šanci si varnsdorfští vytvořili po ose Daníček - Jícha - Černý, ale poslední jmenovaný zakončil akci střelou těsně nad. Do konce utkání zvýšili tlak v deseti hrající viktoriáni, ale branku se jim přidat nepodařilo. Za deštivého počasí se tedy týmy Varnsdorfu a Plzně rozešly nerozhodně.

FK Varnsdorf - FC Viktoria Plzeň (1:1)

Branky: 6. Mpong - 26. Končal

Rozhodčí: Pechanec – Černý, Klupák. ŽK: 18. Daníček, 63. Filip – 38. Mlynařík, 39. Libotovský, 61. Černý, 77. Hamerník, 86. Hvězda. ČK: 46. Libotovský.

FK Varnsdorf: Fendrich – Knížek, Filip, Bukáček (C), Šimoník, Mach, Černý, Just, Daníček, Mpong (62. Ruszó), Jícha.

FC Viktoria Plzeň: Šiman – Končal, Hamerník (C), Mlynařík, Hrubý, Hradecký, Růžička, Černý (67. Hvězda), Libotovský, Pernglau (58. Mangula), Mariánus.