Nedělní dopoledne nabídlo na hřišti v Luční ulici třetiligový duel mezi juniorkou Viktorie Plzeň a Královo Dvorem. O osudu utkání rozhodla jediná chyba domácích hráčů, kdy v závěru první části nechali volného Květoně, který tak zajistil Středočechům tři body.

Nedělní dopoledne nabídlo na hřišti v Luční ulici třetiligový duel mezi juniorkou Viktorie Plzeň a Královo Dvorem. O osudu utkání rozhodla jediná chyba domácích hráčů, kdy v závěru první části nechali volného Květoně, který tak zajistil Středočechům tři body.

Ticháček, Ševinský, Fillo, i s těmito hráči nastoupili viktoriáni k utkání desátého kola ČFL. A nutno říci, že od úvodních minut byli domácí fotbalisté aktivnější a svého soupeře donutili k pozorné obraně. Již v sedmé minutě prověřil pozornost Kudrny v brance hostí Kůžel, mířil ale vedle. Ve 25. minutě se ve výhodné střelecké pozici ocitl Krmenčík, pálil nad. Po dalších čtyřech minutách hry měli domácí největší příležitost první části. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Štípkovi, ten jej poslal na hlavu Ševinského. Míč sice zamířil do šibenice, ale brankář Kudrna jej reflexivně vytlačil na roh. Těsně před závěrem první části se přeci jen skore měnilo, ale jinak než by si přáli domácí. Po rozehrané standardní situaci prošel míč přes celé váno k nekrytému Kudrnovi, který hlavou na podruhé překonal Ticháčka – 0:1.

Do druhé části domácí prostřídali, ale obraz hry se nezměnil. Viktoria i nadále určovala tempo hry, hosté se ještě více zatáhli. V 50. minutě se mohl do listiny střelců zapsat Hoffmann, ale měl vychýlenou mušku. Vyrovnávací branka visela ve vzduchu, ale pozorně bránící val hostí odolával tlaku. V 81. minutě měl na kopačkách stoprocentní šanci na vyrovnání střídající Hora, míč poslal nad odkrytou branku. Zápas tak nakonec skončil těsnou výhrou hostí. Příští týden zajíždějí viktoriáni na hřiště Ovčár.

„Zápas se mi hodnotí špatně. Přestože jsme měli optickou převahu, nedokázali jsme množství akcí dotáhnout do finálního konce,“ zlobil se po utkání asistent trenéra Martin Lepeška. „Kromě tři, nebo čtyř střel, jsme vážněji neohrozili branku soupeře. Nespokojenost je především s hrou v osobních soubojích. Byla tam vidět u některých hráčů bojácnost, chyběl důraz. V tom nás soupeř opět přehrával.  Ze dvou příležitostí, které si vytvořil, dokázal vstřelit rozhodující branku,“ dodal kouč.

FC Viktoria Plzeň B - FK Králův Dvůr 0:1