Vstup do utkání s Libercem se Viktoriánům povedl a už v 8.minutě vedli 1:0. Po rohovém kopu Ptáčka vstřelil první gól hlavou Matas. ”Chtěli jsme vycházet z kvalitní systémové...

Vstup do utkání s Libercem se Viktoriánům povedl a už v 8.minutě vedli 1:0. Po rohovém kopu Ptáčka vstřelil první gól hlavou Matas. "Chtěli jsme vycházet z kvalitní systémové defenzívy na naší polovině a hrozit rychlým přechodem před soupeřovu branku. To se klukům krom několika chyb v obraně dařilo. Ve hře dopředu jsme byly rychlejší a obratnější než soupeř. Ve 28.minutě otočil hru dlouhým míčem na levou stranu Ptáček, k míči se dostal Štrajt a zpětnou nahrávku nekompromisně proměnil v nᚠdruhý gól Darida. Soupeř měl první poločas jen jednu vážnou šanci, ale k centrovanému míči do našeho vápna se nikdo z hostujících hráčů nedostal.
mrazek_vaclav_small.jpgV úvodu druhého poločasu vyvinul soupeř větší aktivitu, ale v pravou chvíli nás podržel brankář Strnad, který včasným vyběhnutím znemožnil soupeři zakončení. V 56. minutě sám založil vyhozením rychlý protiútok, na jejímž konci byl nᚠtřetí gól po hbité střele Vitouše na zadní tyč. O čtyři minuty později zvýšil naše vedení Frána, který přehodil vyběhnutého brankáře, a o zápase bylo rozhodnuto. Na úplném konci ztvrdil naše vítězství, křižnou střelou a pátým gólem, střídající Vohrna.
Podařilo se nám tak navázat na kvalitní výkon z minulého týdne v Mostě, kde jsme však nebyli z daleka tak produktivní jako proti Liberci. Základem je zkvalitnění defenzívy celého družstva a hlavně stoperské dvojice. Přesto že se v naší hře vyskytlo i množství chyb. Většinu utkání jsme ale měli herně pod kontrolou a odměnou je pro nᚠtým výrazné vítězství proti silnému a ročníkově staršímu soupeři
," uvedl trenér Václav Mrázek.

U18
FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 5:0
Poločas:
Branky: 8´Matas (Ptáček), 29´Darida (Štrajt), 56´Vitouš (Frána), 59´Frána (Bezděk), 90´Vohrna (Drida)
Viktoria: Strnad - Šlajs (52´Vaněček-60´Vohrna), Matas, Kabourek, Štafa - Ptáček,Vitouš (74´Kovács), Darida, Štrajt - Frána (60´Beránek), Bezděk.