Zatímco starší dorostenci si se svým soupeřem poradili a nad Mladou Boleslaví zvítězili 3:1, mladší dorost byl úspěšný pouze napůl. Hráči do sedmnácti let nepovolili svému soupeři ani branku a naopak dvě vstřelili. Jejich mladším kolegům se otočilo štěstí zády a po aktivním výkonu prohráli po pokutových kopech 1:2.

Šestnáctka prohrála až na penalty

V neděli 24. srpna přivítali nejmladší dorostenci Viktorie Plzeň na vlastním hřišti mužstvo Bohemians Praha. Ačkoli se mladí Plzeňané snažili o aktivní hru, na více než zisk jednoho bodu za prohrou po pokutových kopech jejich výkon nestačil.

Vstup do zápasu se lépe povedl hostům, nebo hned v 5. minutě viktoriáni propadli v pokutovém území a soupeř se pohodlně dostal do vedení. Obdržená branka se negativně podepsala na hře Viktorie, ve které se objevilo až příliš nepřesností a pohyb domácích působil příliš hekticky. V první polovině se hra odehrávala spíše uprostřed hřiště a žádný z týmů si nedokázal vytvořit vážnější příležitost. Od 20. minuty se domácí začali zlepšovat a soupeře přehrávat. Několik situací sice nedokázali ve finální fázi správně vyřešit, ale v závěru poločasu si červeno-modří však vytvořili velký tlak, ze kterého pramenilo několik slibných příležitostí, jež určitě měly skončit brankou. V těchto chvílích postrádali domácí mimo jiného i štěstí, nebo několikrát nastřelili hráče stojící v brance, nebo brankovou konstrukci.

Druhý poločas začal v duchu konce první půle. Hra domácích byla stále aktivní a celkový dojem připomínal dobývání branky Bohemians. Soupeř se ve druhém poločase pokoušel hrozit z rychlých kontrů, ale obrana Plzně si počínala zodpovědně. Kromě jedné střely, která těsně minula Valešová branku, neměla Bohemka žádnou vážnější příležitost. Za to ofenzivní fáze Viktorie se změnila ve festival promarněných příležitostí. Svobodova branka poslala utkání do rozstřelu, ve kterém se nakonec radoval soupeř Viktorie Plzeň.

„V tomto utkání jsme měli dostatek příležitostí, abychom ho výsledkově zvládli a přidali další branky. Hráči musí v těchto situacích prokázat více klidu a nadhledu, aby naše efektivita byla rozhodně vyšší. Hráče však musíme pochválit za snahu a vůli utkání otočit,“ hodnotí trenér Martin Kastner.

FC Viktoria Plzeň U16 - Bohemians Praha 1905 U16 1:2 pen (0:1)
Branka Viktorie: Svoboda
FC Viktoria Plzeň U16: Valeš – Svoboda V. (46. Svoboda D.), Kapuscinský, Kadar, Ryška – Čihák (50. Řezáč), Pihrt, Petr – Hykš (60. Vais), Arzberger (70. Brudna), Vilček (41. Kocourek)

Dorost U17 přehrála Bohemians

Poprvé v nové sezóně se na domácím hřišti v Luční ulici představili mladší dorostenci U17. Soupeřem jim byl Pražský celek Bohemians 1905.

Úvod patřil domácím hráčům, kteří hned v prvních minutách předvedli několik rychlých akcí. Po jedné z nich padla v osmé minutě první branka, na konci akce z levé strany byl Pinc, který proměnil zpětnou přihrávku od Mudry. Domácí mohli v dalších minutách náskok zvýšit, ale z mnoha šancí nedokázali žádnou proměnit. Naopak v rozehrávce se začaly objevovat nepřesnosti a v druhé polovině poločasu už Bohemka hru vyrovnala. Stejně jako domácí, ani hosté nedokázali využít slibné šance, a hlavně proto se šli do kabin s těsným náskokem viktoriáni.

Druhý poločas navázal na první půli, hra byla spíše vyrovnaná a šance se objevovaly na obou stranách. Domácí těžili více z napadání na soupeřově polovině, hosté zase dokázali využívat chyb domácích v hloubi pole. Diváci přece jen viděli ještě jednu branku. V samém závěru se v pokutovém území Bohemians uvolnil domácí Pinc a podélnou přihrávku uklidil na zadní tyči do branky hostů Soušek.

"Hrál se bojovný zápas se spoustou osobních soubojů, v kterých stále děláme obrovské chyby a nedokážeme dostat hru pod kontrolu v delších úsecích zápasu. Kvalitní rychlé útočné akce nedokážeme podpořit spolehlivou defenzivou a účinnou mezihrou. Ze slušné ofenzivy si kluci vypracovali množství standardních situací, ale i v nich nám chybí houževnatost a přesnost. Pochválit můžeme kluky za ofenzivu na soupeřově polovině, za snahu a úsilí. Při absenci mnoha hráčů a nutnosti kompromisů v sestavě jsme za vítězství velice rádi," rozebírá trenér Václav Mrázek.

FC Viktoria Plzeň U17 - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Branky: 8. Pinc, 80. Soušek
Plzeň: Přibyl, Končal (60 Lank), Duchoslav, Hruštinec (75 Kopřiva), Rychnovský, Pavlík (41 Suchý), Tomášek, Mudra, Šifra (41 Svoboda), Kulhánek (50 Soušek), Pinc