V posledním domácím zápase sezony se Viktoriáni U19 představili na hřišti v Luční ulici proti týmu z Opavy.     Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a již...

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a již v 6. minutě šli do vedení, když se dobře uvolnil Bezděk a jeho centr střelou bez přípravy umístil za záda Furtchaka Šlajs 1:0. V 11. minutě měli dobrou příležitost hosté, po dlouhém nákopu za obranu, ale Jeřábek mířil vedle Plzeňské branky. V 17. minutě hlavičkoval Michalčák vedle branky po rohovém kopu. Ve 30. minutě mohli zvýšit domácí, ale po akci Bezděka, Mičkalovu střelu obránci zblokovali na roh. Ve 35. minutě bylo vyrovnáno, po dobré kombinaci a uvolnění Ihnatišina nedal záložník hostů Hroníkovi šanci.

Ve druhém poločasu mohli do vedení jít hráči Opavy, po faulu na jednoho z útočníků hostů nařídil rozhodčí pokutový kop, Kaštovskému jeho pokus Hroník kryl. V 64. minutě přišel rychlý protiútok domácích Šlajs našel centrem Bezděka, který v akrobatické poloze trefil Furtchaka. Z následného rohu nejvýše vyskočil Vaněček a hlavou dal na 2:1. V 72. minutě se uvolnil na hranici pokutového území Vitouš, ale s jeho slabým pokusem si Furtchak poradil. V 74. minutě se znovu řítil na branku hostů Vitouš, jeho střelu s námahou vyrazil Furtchak na roh. A z rohového kopu znovu udeřilo, když se prosadil Vaněček a upravil na konečných 3:1.

Trenér Jiří Kohout okomentoval zápas následovně:  Vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli produktivnější, Opava se ale představila v dobrém světle a o to je naše vítězství cennější.

FC Viktoria Plzeň – SFC Opava 3:1

Poločas: 1:1

Sestava:  Hroník – Doležal, Hereit, Brož, Štafa – Holub (46. Darida), Janeček, Vitouš, Šlajs – Mičkal (46. Vaněček), Bezděk (75. Futro)