Po celý první poločas utkání první dorostenecké ligy kategorie U17 měli mírnou převahu favorizovaní domácí. Viktoriáni hráli s přílišným respektem a byli málo aktivní...

Po celý první poločas utkání první dorostenecké ligy kategorie U17 měli mírnou převahu favorizovaní domácí. Viktoriáni hráli s přílišným respektem a byli málo aktivní směrem dopředu. Olomouc svou převahu proměnila ve vedoucí branku ve 24. min, když  se po dlouhém míči do pokutového území k odraženému míči dostal Hála jeho přesná střela skončila v Ciprově brance (1:0). „Po obdržené brance jsme začali hrát odvážněji, ale byla to opět Olomouc, která mohla minutu před poločasem zvýšit. Po rohovém kopu jsme nebyli důslední a hlavičku domácího útočníka Cipra reflexivně vyrazil na roh,“ líčí průběh utkání trenér Jiří Žilák.

jiri_zilak_small.jpgDo druhého poločasu vstoupila Viktoria aktivně. V 51.min byl faulován Kocour. Filinger zahrával přímý volný kop a jeho střela z úhlu skončila v olomoucké brance (1:1). V 59. min vedl Výtisk rychlý protiútok, předložil míč Hnátovi, jehož střelu olomoucký brankář jen vyrazil. K dorážce se dostal Kocour a mířil přesně (1:2). „V 70. min jsme zbytečně ztratili míč na soupeřově polovině a po rychlém protiútoku fauloval ve vápně domácího Tomečka Brož. Sám faulovaný hráč penaltu proměnil (2:2). 3 minuty před koncem se po standardní situaci hlavou trefil Štefl, ale branka nebyla uznána.
Proti vedoucímu celku soutěže jsme sehráli velice kvalitní utkání. V prvním poločase nás Olomouc přehrávala, ve druhém poločase jsme byli lepším týmem my. Škoda regulérní branky v závěru, která nebyla uznána. Remíza je však  spravedlivá a mužstvo zaslouží pochvalu