V nedělním zápase žákovské divize přivítali Viktoriáni U14 silného a technicky i takticky velmi vyspělého soupeře. „Připravovali jsme se na jeho účelnou, kombinačně a...

„Připravovali jsme se na jeho účelnou, kombinačně a fyzicky náročnou hru a chtěli jsme ho překvapit naší aktivitou, což se nám myslím v 1.půli i podařilo. Přes mírnou převahu Slavie v úvodu jsme to byli my, kdo v 7.´nebezpečně ohrozil branku soupeře,“ popisuje průběh zápasu trenér Roman Vyleta. Po faulu na Soroku vypálil Čihák parádní ránu z trestného kopu, kterou brankář Soukup jen s námahou vyrazil. Hned v 8´Soroka dobře střílel z 20m, po něm Macháček po sólu pronikl až před vápno a střílel těsně nad. Ve 12´Slavie zahrozila z protiútoku, pozorný Šiman odražený míč kryl. Po faulu na Vyletu hned ve 13´znovu Čihák zahrával trestný kop z 20m, bohužel nad. „Pak převzala taktovku na několik minut Slavie, hráli jsme ale pozorně v obraně a zejména Šiman nedovolil soupeři skórovat. Pak se ve 20´aktivnímu Macháčkovi povedl další průnik až před vápno, jeho střelu gólman s námahou kryl.Naší mírnou převahu v konci poločasu potvrdil hezkou akcí Vyleta, který po průniku našel volného Likeho,ten pohotově z otočky těsně minul branku

Viktoriáni cítili šanci na solidní výsledek a tak i do 2.půle nastoupili aktivně. Ve 38´našel Vyleta ve vápně Doležala, ten před malým vápnem hledal lépe postaveného Likeho, bohužel Adam v největší šanci z první těsně minul. Pak po rohu Slavie ve 39´volný hráč jen těsně minul hlavičkou bránu a v téže minutě po netaktickém opuštění branky gólmanem Slavie Kuhajda netrefil odražený míč do prázdné branky. „Pozorný Šiman pak vyřešil několik ošemetných situací, i my jsme zahrozili po roman_vyleta_roz.jpgrychlé kombinaci Vylety s Doležalem. V 53´pronikl zleva Tůma, po faulu na něj Vyleta zahrával trestný kop a hráči Slavie s námahou řešili zmatek ve vápně. Jen chvilka nepozornosti v přebírání hráčů a po rychlé kombinaci a přesném křižném pasu volný útočník Slavie v 58´podél vybíhajícího Šimana se štěstím trefil skákavou střelou volnou bránu (0-1). Branka po našem úsilí v konci zápasu kluky otřásla, Slavia převzala iniciativu a ani střídání hráčů a přeskupení řad změnu k lepšímu nepřineslo. Když jsme se nadechovali k závěrečnému náporu, další nedůsledné krytí hráčů při rohovém kopu Slavie znamenalo další branku v naší síti (0-2), kdy po zázračném zákroku Šimana volný hráč dorážel neatakován do naší branky.“ V 68´ hledal pasem Kuhajda volného Macháčka na vzdálenější tyči, obránce však obětavě vyrazil na roh a zabránil tak zřejmě jistému gólu. „Klukům nelze upřít snahu, nechali na hřišti až na vyjímky všechny síly, bohužel fotbal se hraje na góly a ty dnes dával pouze soupeř.Musíme zlepšit efektivitu našich akcí a vyvarovat se hloupých chyb, které nás se silnými soupeři stojí cenné body,“ dodal Vyleta.