Po zimním přípravném období, přivítali domácí Viktoriáni na svém hřišti v Luční ulici silný celek ze Zlína. Na podzim hráči Viktorky prohráli ve Zlíně 4:1 a proto měli svému...

Po zimním přípravném období, přivítali domácí Viktoriáni na svém hřišti v Luční ulici silný celek ze Zlína. Na podzim hráči Viktorky prohráli ve Zlíně 4:1 a proto měli svému soupeři co vracet.

Po počátečním oukávání se do první velké šance dostal domácí Filinger, konkrétně v 10. minutě si zpracoval centr v pokutovém území, ale jeho střela o kousek minula levou tyčku Dostálovy branky. Po té se hra odvíjela především mezi oběma vápny soupeře, obě mužstva se snažila, ale vážnější situace před brankami přišla až před koncem poločasu. Ve 40. minutě se dostal po kombinaci před pokutovým územím k míči hostující útočník, plzeňskou branku ale minul.

Ve druhém poločase začali aktivněji hosté ze Zlína. V 52. minutě Mezírka v dobré šanci v pokutovém území zaváhal a jeho slabou střelu Cipra chytil. V 54. minutě to byli opět hráči Zlína, po centru se dostal k hlavičce útočník Pazdera, ale Cipra byl znovu připraven. V 63. minutě závar před domácí brankou utnul až odkopem domácí obránce Štefl. V 70. minutě se dostali ke slovu domácí, Demjan postupoval sám do pokutového území, ale prováhal možnost přihrávky a Dostál včasným výběhem situaci zachránil. V 72. minutě rychlý protiútok po ose Štípek, Výtisk, odvrátil povedený centr osamocený obránce Jugas.

"Po zimní přestávce jsme viděli bojovné utkání. V první půli to bylo z obou stran vyrovnané, po změně stran byli o něco lepší hosté. Hosté hrozili především ze střel ze střední vzdálenosti, my jsme měli pár nadějných rychlých protiútoků, které jsme nedokázali dotáhnout do úspěšného konce," okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FC Tescoma Zlín 0:0
Viktoria: Cipra – Karlíček, Štefl, Brož, Ovčačík,  – Štípek (78. Chvojka),Demjan, Sladký, Filinger, - Frána (55. Beránek), Kocour (64. Výtisk). Trenéři Kohout, Bittengl.