Ve 13. kole první ligy staršího dorostu, přivítali Viktoriáni na hřišti v Luční ulici druhý tým aktuální tabulky FC Tescomu Zlín. Hosté ze Zlína v minulém kole porazili...

Ve 13. kole první ligy staršího dorostu, přivítali Viktoriáni na hřišti v Luční ulici druhý tým aktuální tabulky FC Tescomu Zlín. Hosté ze Zlína v minulém kole porazili vysoko Most 4:0, domácí Viktorka remízovala na hřišti Opavy 1:1.

Domácí se od úvodních minut usadili na polovině Zlína, ve 2. minutě získali míč ve středu hřiště, Šlajs postupoval na branku Hanzlíka, ale jeho střela letěla nad. Ve 12. minutě založil akci Hereit, našel Daridu, který odcentroval na Vitouše jeho hlavičkový pokus Janalík chytil. V 16. minutě letěl pokus Sladkého znovu nad branku. Ve 23. minutě prostrkával Darida na Vitouše, jeho pokus zastavil včasným vyběhnutím Janalík. Úvodní půlhodinu domácí aktivity uzavřel ve 28. minutě Šlajs střelou nad branku Zlína. Ve 33. minutě zahrávali hosté rohový kop, po kterém se v dobré příležitosti ocitlHájek, jeho pokus vyrazil Hroník na rohový kop. Ve 41. minutě se dostal ke střele hlavou po volném přímém kopu Daridy Mudra, jeho pokus těsně minul Hanzlíkovu branku. Ve 43. minutě vyvezl míč z levé strany do středu Darida, uvolnil se a vystřelil, jeho pokus srazili obránci Zlína k Mičkalovi, který v největší šanci prvního poločasu přestřelil.

V 57. minutě zakončoval akci hostů Motal s jeho pokusem si Hroník poradil. V 63. minutě přišel gólový moment zápasu, po faulu hostů zahrával Darida volný přímý kop z 20-ti metrů, jeho pokus tečoval jeden z hráčů ve zdi do protipohybu Janalíka a jiri_kohout_roz.jpgbylo to 1:0. V 65. minutě hosté zaútočili po pravé straně, centr nedokázali domácí obránci odvrátit, k míči se dostal Rokos, jeho střelu Hroník vyrazil na rohový kop. V 70. minutě po kombinaci Mudry a Vitouše si na přihrávku naběhl Šlajs, odcentroval na rozběhnutého Daridu, který v dobré pozici vystřelil nad branku. V 76. minutě se uvolnil uprostřed hřiště Vitouš, jeho zakončení ale chybělo více přesnosti. „V dnešním zápase se nám hlavně v prvním poločasu dařilo získávat míče na soupeřově polovině a díky tomu jsme měli několik slibných příležitostí k zakončení, ve kterých jsme si ale počínali nepřesně. Zápas jsme odehráli v dobrém tempu a nasazení a zaslouženě zvítězili,“ okomentoval utkání trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FC Tescoma Zlín 1:0

Poločas: 0:0

Sestava:  Hroník – Nový, Matas, Hereit, Štafa– Darida, Sladký (79. Futro), Mudra (89. Štrajt) – Šlajs, Mičkal (85. Koc), Vitouš