Zápas prvního celku s druhým přilákal do Luční ulice velký počet diváků, kteří byli zvědaví na zajímavou konfrontaci dvou týmů, které se před utkáním mohly pochlubit sérií...

Zápas prvního celku s druhým přilákal do Luční ulice velký počet diváků, kteří byli zvědaví na zajímavou konfrontaci dvou týmů, které se před utkáním mohly pochlubit sérií několika zápasů bez porážky.

"První nebezpečná situace se odehrála před naší brankou, ale střela hostujícího Blahy skončila nad Houdkovo brankou. My jsme poprvé zahrozili ve 13. min, když se po vyběhnutí hostujícího brankáře mimo pokutové území dostal k odraženému míči Staněk, ale jeho střela byla zablokována. Největší šance prvního poločasu přišla ve 26. min. Mudra se uvolnil na pravé straně hřiště a našel ve vápně Štveráka. Ten dobře vystřelil, ale bohužel trefil Heráka a po jeho teči se míč zastavil vedle olomoucké branky.
 jiri_zilak_small.jpgPo vyrovnaném prvním poločase měl podobný obrázek také poločas druhý. Obě družstva velmi dobře bránila a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. V 65. min jsme chybovali a soupeř nás potrestal. Po akci středem hřiště se dostal k míči olomoucký Štětina a jeho tečovaná střela skončila v Houdkově brance (0:1). Po obdržené brance jsme však nesložili zbraně a aktivní, kombinační hrou jsme se snažili o překonání olomoucké obrany. V 67. min zahrával Vitouš standardní situaci a Staňkovu hlavičku brankář Bárta vyrazil na roh. V 79. min měl po akci Puchmertla se Staňkem příležitost Štverák, ale jeho střela skončila vedle olomoucké branky. V závěru jsme posílili Maškem útok a v 87. min se nám podařilo vyrovnat, když Štverák našel ve vápně nabíhajícího Heráka a ten hlavou
vyrovnal (1:1). S Olomoucí jsme sehráli vyrovnané utkání, hráči si sáhli na dno svých sil a bojovali až do úplného závěru utkání. Za týmový výkon zaslouží mužstvo pochvalu. Remíza je pro oba týmy spravedlivá," okomentoval zápas asistent trenéra Jiří Žilák.

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:1