V úterý se střetli v dohrávaném 18. kole domácí hráči Viktorie Plzeň proti SK Dynamo České Budějovice. Ve 3. minutě se dostal ke střele po přihrávce Beránka, Frána, ale...

V úterý se střetli v dohrávaném 18. kole domácí hráči Viktorie Plzeň proti SK Dynamo České Budějovice. Ve 3. minutě se dostal ke střele po přihrávce Beránka, Frána, ale jeho střelu brankař Liška chytil.

V 6. minutě prošel Repa po levé straně, připravil míč pod sebe Vršeckému, který střelou k tyči otevřel skóre 0:1. Ve 12. minutě se po standardní situaci dostal k zakončení Demjan, ale mířil pouze vedle Budějovické branky. Ve 20. minutě zakončoval Vokatý, míč prošel malým vápnem k osamocenému Repovi, který zvýšil na 0:2. Za tři minuty Rein pronikl do velkého vápna domácích přihrál pod sebe Vršeckému a bylo to již 0:3. Ve 25. minutě zahrával Filinger rohový kop, k odraženému míči se dostal Sladký a z první napálil míč pouze do břevna. Ve 30. minutě Dvořák vystřelil z 25 metrů přímo do šibenice Ciprovy branky 0:4.

Ve druhém poločase začali domácí náporem, ve 44. minutě postupoval po levé straně Filinger, opřel se do míče, ale jeho střela skončila pouze na tyči Liškovy branky. V 54. minutě  po faulu na Koubu, zahrával Filinger standardní situaci, na kterou si nejlépe naskočil Demjan a snížil hlavou na 1:4. V závěru zápasu si ještě domácí vytvořili územní převahu i díky standardním situacím, ale snížit se jim již nepodařilo.

„Utkání jsme prohráli v katastrofálním prvním poločasu. Věděli jsme, že Budějovice mají kvalitu zejména dopředu a svými chybami jsme jim nabídli brankové příležitosti. Vítězství hostů je zasloužené, my se musíme z porážky oklepat, protože nás v pátek čeká Sparta,“ poznamenal trenér Jiří Kohout