V posledním zápase podzimní sezony 1. ligy staršího dorostu přivítali domácí viktoriáni tým z Olomouce. Domácí byli před zápasem na devátém místě, hosté z Moravy na...

V posledním zápase podzimní sezony 1. ligy staršího dorostu přivítali domácí viktoriáni tým z Olomouce. Domácí byli před zápasem na devátém místě, hosté z Moravy na místě třetím.

Od začátku zápasu se hrál svižný fotbal, do prvního zakončení se dostal ve 3. minutě Olomoucký Pospíšil, jeho pokus ale postrádal razanci. Na druhé straně se prosadili domácí, v 15. minutě po rohovém kopu Beránka, vyskočil nejvýše Vaněček a hlavou otevřel skóre 1:0. Vzápětí mohl po rychlém protiútoku přidat druhou branku Mandula, ale Slaný jeho pokus kryl. Ve 26. minutě znovu domácí zaútočili do otevřené olomoucké obrany, Štípkovu střelu, ale nedokázal ve skluzu usměrnit Vaněček. Ve 34. minutě měli vyloženou příležitost hosté, Nešického pokus Fillinger chytil. Ve 38. minutě střelu Pospíšila znovu chytil Fillinger, a tak zaútočili domácí, kteří výborně využili nepřesnou rozehrávku Olomouce, Sladký vybojoval míč, Hrošovský si narazil s Mandulou a posunul na Vaněčka, který se štěstím prošel přes tři Olomoucké obránce a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, v 50. minutě se po skrumáži v pokutovém území a nepřesném odkopu domácích dostal na vápně ke střele Pospíšil a snížil na 2:1. V 55. minutě se domácím povedl rychlý přechod do útoku, když Vaněček přihrál doleva na rozběhnutého Beránka, který střelou bez přípravy zvýšil na 3:1. V 58. minutě to bylo znovu o gól, na Pospíšilův volný přímý kop Fillinger nedosáhnul 3:2. V 71. minutě domácí znovu odskočili na rozdíl dvou branek, Povedenou kombinaci Vaněčka, Manduly, zakončoval střelou pod břevno Štípek. Olomouc se v té době snažila o kontaktní branku, ale vyloženou příležitost si nevypracovala, naopak v 83. minutě mohl Kubek do otevřené obrany skórovat popáté, ale místo střeli do prázdné branky volil zpracování a včasným výběhem mu tak šanci zmařil Slaný.

Trenér Jiří Kohout okomentoval zápas následovně: „Bylo to velmi zajímavé utkání, hra měla tempo a hráči obou týmů si sáhli na dno. Po vyrovnané první půli, Olomouc lépe kombinovala ve druhé části. Nám se dobře dařila přechodová fáze a efektivita v koncovce

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 4:2

Poločas: 2:0

Sestava: Cipra –  Aubrecht, Růžička, Brož, Kubek – Štípek (88. Frána), Hrošovský, Sladký, Beránek (84. Fillinger )  –  Mandula (74. Šíša), Vaněček