Do utkání s ročníkově o rok starším soupeřem vstoupili dorostenci Viktorie Plzeň U16 aktivně a v prvních pěti minutách dvakrát zahrozili Kůželem jednou hlavou, podruhé střelou zpoza...

Do utkání s ročníkově o rok starším soupeřem vstoupili dorostenci Viktorie Plzeň U16 aktivně a v prvních pěti minutách dvakrát zahrozili Kůželem jednou hlavou, podruhé střelou zpoza šestnáctky, vždy ale chyběla přesnost v zakončení.

"Ve 20´poprvé vyzkoušeli pozornost našeho brankáře pardubičtí, ale Mandous hlavičku hostí bezpečně kryl. V následujících minutách hry jsme dokázali soupeře přehrávat kombinacemi po stranách hřiště kde Hoffmann několikrát připravil možnost spoluhráčům ke vstřelení branky," popisuje průběh utkání trenér Jiří Skála. To se povedlo již ve 25´po centru Hoffmanna, kdy se hlavou nemílil Chmiel - 1:0. Ve 33´opět aktivní Hoffmann našel milimetrovým zahraným trestným kopem hlavu Kůžela, který s nabídnutou šancí neváhal a stanovil skóre na - 2:0. O 3´později mohl dát poločasovou podobu skóre Pěnička, ale samostatný únik

přečetl brankář hostí Čihař.

"Druhá půle již tolik fotbalové krásy nepřinesla, hra z obou stran byla neurovnaná a velmi nepřesná. 54´přinesla nešastný zákrok v pokutovém území jinak výborně hrajícího kapitána Praise a z následného pokutového kopu pardubičtí snížili na rozdíl branky. Přesto hráči nesložili zbraně a bezchybnou defenzivní prací celého mužstva již soupeře k vážnějšímu ohrožení Mandousovi branky nepustili. Naopak v 80´potvrdil své kvality Pěnička kdy z nepovedeného rohu hostí běžel zcela sám na opuštěnou pardubickou branku a dal výsledku definitivní podobu. Hráči zaslouží pochvalu za to, že dokázali v tomto náročném programu během sedmi dní třikrát zvítězit," dodal Skála