Ženské týmy Viktorie Plzeň sehrály čtyři zápasy na hřištích soupeřů. Zatímco žačky si v obou případech poradily s hráčkami Pardubic. Na ženy a juniorky čekaly na jihu Moravy pouze dvě porážky.

Mladší žačky přehrály Pardubice

V neděli 2. listopadu se mladší žačky Viktorie Plzeň postavily na venkovním hřišti celku Pardubic. Svého soupeře po většinu zápasu přehrávaly, což dokázaly gólově vyjádřit už v prvním poločase. Ve druhé půli navíc přidala plzeňská děvčata další dvě branky a z východu Čech si tak odvezla tři body za vítězství 1:4.

„Velmi dobrý týmový výkon, podobně jako naše A mužstvo proti Spartě,“ usmívá se trenér František Sebera.

FK Pardubice MŽ - FC Viktoria Plzeň MŽ 1:4 (1:2)

Branky Viktorie: P. Suchanová 2x, A. Ajazi, J. Csordas
FC Viktoria Plzeň MŽ: L. Štychová, B. Polcarová (K), V. Hynková, A. Ajazi, M. Hraničková, K. Netrvalová, M. Šastnárová, V. Stejskalová, V. Stejskalová, J. Csordas, P. Suchanová, M. Pančuchová

Starší žačky přidaly ve druhé půli a zvítězily

Další mistrovské utkání starších žaček FC Viktorie Plzeň s Pardubicemi se odehrálo na útulném hřišti v městě Lázně Bohdaneč. Za krásného slunečného počasí odehrály starší žákyně kvalitní utkání.

Viktoriánky vstoupily do zápasu skvěle, ve 3. minutě dorazila Němcová po několika střelách míč do branky. Škoda, že hráčky Plzně nedokázaly udržet koncentraci. Ve 33. minutě Pardubice vyrovnaly na 1:1 a stejné skóre panovalo i o přestávce.

Do druhého poločasu nastoupily hráčky Viktorie koncentrované na vítězství v utkání. Hned od začátku druhého poločasu se jim dařilo dostávat domácí družstvo pod tlak a tento tlak po celý druhý poločas stupňovat. Za tuto kvalitní a aktivní hru byly právem odměněny. Ve 42. minutě a poté ve 48. minutě vstřelila po pěkných kombinačních akcích Denisa Kratochvílová dva góly do soupeřovy branky. Převahu nezastavil ani domácí trenér, který takticky přerušil hru z důvodu občerstvení hráček, při největším tlaku Viktoriánek. Ihned po pauze na občerstvení završila převahu plzeňských holek Růžičková, která přidala gól na 4:1.
Hosté měli v průběhu druhého poločasu převahu a je škoda, že nevyužili dalších brankových příležitostí. Na konci utkání Pardubice snížily na 4:2, ale Viktoria Plzeň kontrolovala hru až do úplného konce zápasu.

„Musím pochválit celý tým za kvalitní předvedenou hru, přístup k utkání a aktivitu. Jsem velmi spokojen s předvedenou hrou a konečně utkání podle představ trenéra. Tempo hry vystupňované až do konce utkání, tvrdost na míči i v osobních soubojích. Rychlý kombinační přechod z obrany do útoku a to vše podtrženo bojovností všech hráček, ale zakončené jen čtyřmi góly,“ hodnotí trenér Bohumír Bláha.

SK DFO Pardubice SŽ - FC Vikoria Plzeň SŽ 2: 4 (1:1)

Branky Viktorie: 42. a 48. Kratochvílová, 3. Němcová, 59. Růžičková
FC Viktoria Plzeň SŽ: Holíková - Černá (Lukešová), Kolorosová, Švábová, Baumruková (Peklová) - Růžičková (Lemáková), Kratochvílová, Šlajsová, Mirtlová - Janochová, Němcová, (Vatahová, Majtanová)

Juniorky na půdě Slovácky neskórovaly

Až na půdu Uherského Hradiště cestovaly juniorky Viktorie Plzeň k dalšímu zápasu své soutěže. Na hřišti Slovácka je čekal houževnatý soupeř, který plzeňské hráčky dokázal fotbalově předčít.

Domácí hráčky překonávaly soupeře z Plzně od prvních minut utkání. Jejich útokům dokázaly juniorky Viktorie odolávat jen do dvacáté třetí minuty, kdy se Slovácko poprvé prosadilo. Po obdržené brance se hostům sice podařilo zahrozit z několika protiútoků, ale branky se zástupkyně západočeské metropole nedočkaly. Ve druhém poločase hráčky Slovácky přidaly ještě jednu branku, zatímco Plzeň obětavě bránila a hrozila jen z občasných výpadů.

„Při hodnocení utkání musím naše hráčky pochválit hlavně za obětavý výkon proti velmi kvalitnímu soupeři,“ říká trenér Milan Lukeš.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň – 0:2 (0:1)

FC Viktoria Plzeň: Radová M – Šašková (49. Marešová), Roztočilová (26. Hyhová), Heřmanová, Krejčová – Rovňanová, Karasová, Mrázová, Radová A – Vargová, Jiskrová (70. Troupová)

Zápas žen rozhodla jediná branka

Stejně jako juniorský tým, sehrály i ženy Viktorie Plzeň svůj mistrovský zápas na hřišti celku 1. FC Slovácko. O osudu utkání rozhodla jediná branka, která bohužel padla do sítě Viktorie Plzeň.

Domácí hráčky vstoupily do utkání lépe, vytvořily si mírnou převahu v poli a Plzeňankám se podařilo ubránit několik standardních situací soupeře. V dalším průběhu zápasu se Viktorii dařilo pozorně a zodpovědně bránit, dopředu se pouštěla jen pomocí rychlých protiútoků. Přesto Slovácko zahrozilo ještě ve 20. minutě, kdy Cvernová vyslala do šance Fabovou, ale s její střelou si plzeňská brankářka poradila. Největší šanci hostů ve 36. minutě vypracovala únikem Ivaničová, ale její přihrávku do vyložené šance na Beštovou, zlikvidovala Bednaříková.

V druhém poločase byla mírná herní převaha na kopačkách domácích hráček, do šancí se ale nedostávaly. Až v 56. minutě, kdy kvůli nedůsledným bráněním pustily plzeňské hráčky Fabovou do pokutového území a na její střelu, kterou nešastně tečovala Beštová, byla Krýslová krátká – 1:0. Slovácko mělo ještě jednu velkou příležitost, ale střela Sedlačíkové šla nad branku. Šance na vyrovnání se Viktorii nabídla ve 74. minutě. Prudkou střelu Ivaničové ale dokázala Bednaříková vyrazit na roh. V další šanci v 79. Minutě Ivaničová přihrávala na Ranglovou, ale Bednaříková opět vyřešila tuto situaci.

„Musím holky pochválit za nasazení a zlepšení v taktické práci celého týmu. Zapracovat je potřeba na zlepšení přechodové a útočné fáze,“ hodnotí trenér Karel Rada.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branky: 56. Fabová
ŽK: Markelová (Plzeň)
Rozhodčí: Zaplatilová, Dytková, Barašová - delegát FAČR Sedláček

1. FC Slovácko: Bednaříková (80. Růžičková) - Lysáková (68. Horáčková), Pavková, Polášková, Janků - Fabová, Cvernová, Kubicová(58. Skupinová) – Březinová(88. Braunerová), Strožová (90+1. Kristýnová), Sedlačíková

FC Viktoria Plzeň: Krýslová - Ondrášková, Bohmannová, Králová, Pacandová (77. Prokopová) - Ivaničová, Nehodová, Beštová B., Myslíková - Markelová, Beštová J. (72. Ranglová)