V dalším kole žákovské divize hostili žáci Viktorie Plzeň U14 na hřišti VS celek Písku. „ Soupeř disponuje kvalitním týmem, výšková převaha a fyzické dispozice týmu hostů...

V dalším kole žákovské divize hostili žáci Viktorie Plzeň U14 na hřišti VS celek Písku. „ Soupeř disponuje kvalitním týmem, výšková převaha a fyzické dispozice týmu hostů byly patrné. Kluci se však do soupeře pustili bez respektu, úvod zápasu byl bojem o střed hřiště bez výrazných šancí na obou stranách. Měli jsme po celou půli i více ze hry, řada pasů zejména na nabíhajícího Vyletu byla nadějná. Písek měl však propracovaný ofsajd systém a velmi často nás do této "pasti" chytal. V 8´Glazer přesprintoval obranu  a po jeho přihrávce Vyleta dobře střílel, obránce však tečoval míč těsně nad branku a z následného rohu Lopata přestřelil. Pak jsme po akcích Doležala zahrávali 2x rohový kop. V prvním případě po rohu Vylety hlavičkoval Glazer slabě, ve 28´ našel Doležal z rohu přesně znovu hlavu Tomáše a v největší šanci 1.půle proletěl míč těsně vedle tyče. O naší převaze v této fázi hry svědčí i další akce, ve 30´našel Čihák z trestného kopu přesně Soroku, ten sám proti gólmanovi zakončil slabě do brankáře. Po akci soupeře o minutu později zahrával Písek roh a po Šimanové reflexivním zákroku z bezprostřední blízkosti nekrytý hráč proti nedůrazným bekům skóroval ( 0-1). Kluky při jejich narůstajícím tlaku gól zmrazil a do konce půle jsme si již závažnější příležitost nevytvořili.

Snažili jsme hráče povzbudit do 2.půle, navodit v kabině bojovnější náladu, abychom zvrátili nepříznivý výsledek v jinak dobře rozehraném zápase. Hned v 38´zapracoval Vyleta dobře na hrotu a z následného rohu Doležala Glazer po zmatcích v roman_vyleta_roz.jpgobraně soupeře vyrovnal (1-1). Jakoby nás ale vyrovnání ukolébalo, přestali jsme být agresivní a soupeř přebral iniciativu. Ve 45´jsme navíc chybovali po nedorozumění na levé straně zálohy, hráč Písku nasprintoval do zcela volného prostoru a přesným pasem našel hlavu naprosto nekrytého útočníka (1-2). Mohli jsme vyrovnat neúnavným Glazerem v 50´, který vnikl neohroženě do vápna a stačil i přehodit vyběhnutého gólmana, stoper však míč mířící do sítě ukopl. V 56´zatáhl Soroka míč, zbavil se dotírajících obránců a předložil míč na malé vápno Kuhajdovi, ten však ve velké šanci v pádu minul těsně branku. A opět "nedáš,dostaneš". Hned v další minutě po dalším nedorozumění, kdy si kluci při zpracování míče dávali přednost, naběhl  s vybojovaným míčem hráč do odkryté obrany a přehodil vyběhnutého Šimana (1-3) . O minutu později prakticky ten samý moment, jen hráč Písku tentokrát minul branku. Když jsme nedokázali v 60´přetavit v gól po zmatcích v obraně Písku další rohový kop Doležala, kontroloval soupeř hru v poklidu do konce zápasu. Naše poslední zápasy se podobají jako vejce vejci. Po většinu zápasu máme více ze hry, jsme však stále nedůrazní v koncovkách, neproměňujeme ani jasné gólovky,vyrábíme laciné chyby, které v soutěži jako je divize starší a zkušenější hráči trestají brankami. Musíme teď zapracovat na psychice hráčů, nebo důvěra ve vlastní schopnosti nám teď asi nejvíce chybí. Věřím, že nepříznivý vývoj zlomíme již v příštím utkání,“ okomentoval utkání trenér Roman Vyleta.