Play-off / Středa 24. 8. 2011, 20:45 / Eden Arena

32. Bolaňos

Wiland – Thomsen (83. Sigurdsson), Ottesen, Jörgensen, Bengtsson – Bolaňos (74. Diouf), Nordstrand, Grindheim, Delaney – Santin (64. Absalonsen), N'Doye

FC Kodaň

Čech – Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský – Horváth (86. Trapp), Jiráček – Petržela (82. Fillo), Kolář, Pilař – Bakoš (77. Ďuriš)

Branky: 67. Bakoš, 90+3. Ďuriš – 32. Bolaňos, ŽK: Limberský, Jiráček – Nordstrand, Grindheim, Absalonsen, Rozhodčí: Carballo – Fernández, Guadamuro (všichni Španělsko)

Diváci: 19350

Plzeň v odvetě play off Champions League zdolala FC Kodaň 2:1 a zajistila si postup mezi elitu. Přepiště dějiny! Fotbalisté Plzně si jako třetí český tým v historii zahrají základní skupinu Ligy mistrů, nejprestižnější klubové soutěže světa.

Viktoria v odvetě play off UEFA Champions League vyřadila dánskou Kodaň. Po výhře 3:1 minulý týden na severu Evropy zvládl tým kouče Vrby i odvetu v pražském Edenu, kde ve středu večer slavil vítězství 2:1. Plzeň se může těšit na čtvrteční los základní skupiny v Monaku. Možní soupeři? Barcelona, Arsenal, Real, Chelsea, AC Milan, Bayern... Chcete pokračovat? Západočeši mají jistotu, že si na podzim zahrají šest zápasů ve skupině.

Ale cesta ke slávě nebyla snadná, by Plzeň držela dvoubrankový náskok. Kodaň tlačila a v úvodu utkání měla míč na kopačkách. Pouze akce Jiráčka, na jehož přihrávku nedosáhl Kolář, byla v prvních 20 minutách výjimkou.
Ale ani Dánové si nevytvořili vyloženou šanci a po půl hodině se hra vyrovnala. Fanoušky zvedl ze sedadel znovu Kolář, který po individuální akci pálil z úhlu, jenže gólman byl na místě.
Ovšem za pár minut přišla studená sprcha. Ve 32. minutě se hosté dostali do přečíslení a Bolaňos prudkou křížnou střelou k pravé tyči překonal Čecha.
Plzeň se dostala do těžké chvíle, ale naštěstí „přežila“ první poločas. A hned po přestávce se obraz hry změnil. Viktoriáni dokázali eliminovat tlak soupeře, převzali iniciativu a stále častěji se dostávali na polovinu Kodaně. V 67. minutě pak přišel gejzír radosti. Čerstvý reprezentant Jiráček poslal prudký centr před branku a nekrytý útočníka Bakoš jej zblízka usměrnil do sítě - 1:1. Slovenský kanonýr si zároveň připsal šestou branku v evropských pohárech.
Kodaň věděla, že v tuto chvíli musí vstřelit dvě branky, aby si vynutila prodloužení. K nebezpečné střele se dostal útočník N'Doye, ale brankář Čech jeho poku zlikvidoval.
Plzeň si hlídala těsné vedení a v nastaveném čase udeřila. Střídající Ďuriš nejprve svou první obrovskou příležitost nevyužil, když z brejku nastřelil brankáře Wilanda. Ale v 93. minutě, po přihrávce dalšího náhradníka Filla, zkušeně poslal míč do protipohybu gólmana k levé tyči. Trenér Vrba v té chvíli vyskočil radostí vedle lavičky a s ním jásal vyprodaný Eden.
Historický úspěch plzeňského klubu byl dokonán!