V posledním utkání podzimu zvítězili dorostenci Viktorie Plzeň U17 nad ostravským Baníem 4:2. Již ve 3.min se po centru Štípka dostal k zakončení Mandula, ale z otočky...

V posledním utkání podzimu zvítězili dorostenci Viktorie Plzeň U17 nad ostravským Baníem 4:2. Již ve 3.min se po centru Štípka dostal k zakončení Mandula, ale z otočky netrefil branku. „Ve 13.min jsme již nepozornost v ostravské obraně potrestali vedoucí brankou. Po Mandulově přihrávce se k míči dostal Kocour, kterého ve vápně hostující obránce fauloval a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Hoffmann (1:0),“ popisuje zápas trenér Jiří Žilák. Ostrava se poprvé dostala k zakončení v 18.min. Urbanovu střelu ze 20 metrů Mandous chytil. Ve 22.min Viktoria zahrávala standardní situaci. Na centrovaný míč si naběhl Kadeřábek a hlavou zvýšil na 2:0. Ostrava po druhé obdržené brance zvýšila úsilí a přidala také na důrazu. Vytvořila si tlak a ještě před přestávkou se jí podařilo snížit, když se ve 35.min po nedohrané standardní situaci prosadil Vengřinek (2:1).

jiri_zilak_roz.jpgV úvodu druhého poločasu měli hosté mírnou herní převahu, ale ve 49.min po rychlém protiútoku do vápna pronikl Kocour, jehož přihrávku proměnil ve třetí gól Chmiel (3:1). „V 55.min trefil po přihrávce Ovčačka Hoffman tyč a na druhé straně nás podržel Mandous při šanci Vengřinka. S přibývajícími minutami se hosté stále více tlačili do útoku a v 68.min se jim podařilo zásluhou aktivního Urbana snížit na 3:2. Hosté již v této fázi utkání vsadili vše na útok a nám se otevírala šance vyrážet do rychlých protiútoků.“ V 74.min Viktoriáni získali míč ve středním pásmu, Kůžel krásně vysunul Kocoura, který obešel ostravského brankáře Starečka a pojistil výhru čtvrtou branku (4:2). „V posledním podzimním kole proti nám stál velice kvalitní soupeř, který měl sílu především do ofenzivy. Poctivou týmovou prací jsme však dokázali dotáhnout utkání do vítězného konce, za což zaslouží mužstvo pochvalu