V pátém kole ČLMŽ doma v Luční ulici přivítali žáci Viktorie U13 FC Hradec Králové. „Soupeře, o kterém jsme prakticky nic nevěděli, a o jeho síle jsme se mohli pouze domnívat...

V pátém kole ČLMŽ doma v Luční ulici přivítali žáci Viktorie U13 FC Hradec Králové. „Soupeře, o kterém jsme prakticky nic nevěděli, a o jeho síle jsme se mohli pouze domnívat podle výsledků z minulých kol. Kluci byli povzbuzeni nejen výsledky, ale především výkony z minulých zápasů, tak v kabině panovala dobrá nálada i zdravé napětí,“ říká trenér Filip Linhart

Celý první poločas se nesl v duchu rychlého, důrazného, leč ne zrovna oku lahodícího fotbalu. A to bohužel i ze strany Viktorie. „V naší hře se velmi výjimečně objevilo více přesných přihrávek za sebou, hra často sklouzávala do pouhého nakopávání míčů. Mrzí nás to, protože kluci již opakovaně dokázali i proti mnohem silnějším soupeřům, že kombinační a líbivou, chytrou hru umí. V prvním poločase stojí za zmínku pouze dvě akce, které mohly gólem skončit (Tom Kristl a Ondra Ruml), leč do kabin se šlo za stavu 0:0.

Neproměňování šancí nás mělo brzy velmi mrzet. Již z kraje druhého poločasu vyrobil Milan Kubík zbytečnou chybu v rozehrávce a připravil tak velmi jednoduchý gól pro hradecké. Chvilku na to jsme inkasovali podruhé, po rohovém kopu, kdy zcela neobsazený střílel soupeřův útočník těsně za hranicí velkého vápna po odraženém míči. Kluky musíme pochválit za bojovnost a úsilí s jakým se snažili o zvrácení výsledku. Optický tlak a místy i pohledná hra vyústili v nastřelené břevno a 12min. před koncem i kontaktní gól. Posledních 8 min. jsme dohrávali v deseti hráčích (po faulu na Vaška Kuleho) a zformovali hru na tři obránce. Výsledkem bylo, že naše snažení s koncem zápasu přibývalo na síle, ale ve druhé minutě nastavení jsme po úniku inkasovali potřetí. Tady bych chtěl moc pochválit Petra Malého, který se velmi rychle a důrazně vrátil, stačil ještě útočícího hráče o míč naprosto čistě připravit, ale následně mu míč odskočil a vrátil se, bohužel, zpět pod nohy soupeře. V následujícím kole zajíždíme do Příbrami, kde nás opět čeká velmi těžký a kvalitní soupeř. Ovšem kluci jsou odhodláni přivést body a my jim věříme,“ dodává Linhart.