Dorost remízoval s Brnem   Po minulé porážce v Teplicích, chtěli domácí Viktoriáni v zápase proti Brnu uspět a  naplno bodovat. Domácí začali aktivně, ve 3...

Dorost remízoval s Brnem

Po minulé porážce v Teplicích, chtěli domácí Viktoriáni v zápase proti Brnu uspět a  naplno bodovat. Domácí začali aktivně, ve 3 minutě se po odvrácené standardní situaci dostal k míči Vitouš, jeho povedenou střelu Hladký kryl.

V 18. minutě odcentroval z levé strany Dvořák do pokutového území, kde našel Štveráka, tomu ale v rozhodujícím okamžiku míč uskočil a obránce Brna odvrátil na rohový kop. Z následného rohu Vitouš našel přesně hlavu nabíhajícího Matase, který orazítkoval tyč Haldkého branky, Blažkovu dorážku obránci zblokovali. Ve 22. minutě se uvolnil před pokutovým územím Košulič, jeho střelu Houdek kryl. Ve 38. minutě prošel po pravé straně Mudra našel Štveráka, který posunul proti noze Vitoušovi, jeho střelu v pokutovém území zblokoval obránci hostů k Blažkovi, který mířil vedle.

Do druhého poločasu vstoupili stejně aktivně domácí, ve 47. minutě házel Mandous dlouhý aut, míč se dostal k Vitoušovi, jeho střelu, ale Drábek včasným skluzem zablokoval. Minutu na to se na levé straně uvolnil Mudra, jeho střelecký pokus letěl nad branku Hladkého. V 52. minutě střílel z dálky Košulič, jeho pokus letěl vysoko nad Houdkovu branku. V 56. minutě kohout_jiri_trener_small.jpgse konečně domácí dočkali vedoucí branky, Blažek zahrával dlouhý aut až na Štveráka, který střelou z první propálil Hladkého. V 65. minutě zahrával Dvořák rohový kop, Košulič odvrátil přímo proti noze Mandouse, jeho střelu srazil obránce k Matasovi, který hlavou přihrál do vyložené příležitosti Štverákovi, ten však branku Haldkého minul o centimetry. V 71. minutě hosté vyrovnali po rohovém kopu hlavičkoval Kuldan, před vybíhajícím Houdkem špičkou kopačky Novotný vystřelil k tyči, 1:1. V 86. minutě se po přihrávce Mandouse dostal k míči Darida, obešel dva obránce Brna a vystřelil, jeho pokus Hladký neudržel a míč se naneštěstí odrazil od tyče ven, kde se domácí marně snažili dorazit do branky, kterou mezitím doslova ucpali obránci Brna, nepřehlednou situaci ukončil hvizdem rozhodčí Franěk. V nastavení našel Mandous dlouhou přihrávkou rozběhnutého Vitouše, kterého křižoval Novotný, jejich střet  v pokutovém území nechal hlavního rozhodčího klidným.

„Dneska jsme odehráli dobré utkání, dobře jsme kombinovali a byli po celý zápas lepší než soupeř z Brna. Po vedoucí brance jsme bohužel nedokázali vstřelit uklidňující druhý gól a z rohového kopu jsme inkasovali. Z výsledku jsem zklamaný, předvedená hra však byla v pořádku,“ uvedl trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Brno 1:1

Poločas: 0:0

Sestava:  Houdek – Blažek, Nový, Matas, Mandous – Mudra, Dvořák, Vitouš, Puchmertl – Čtverák, Mašek (76. Darida)