Po páteční domácí výhře s Mostem, hráli dohrávané 2.kolo Viktoriáni s pražskou Slávií. Od začátku se hrál zajímavý fotbal.   V první situaci se objevil...

V první situaci se objevil domácí Sladký, jeho dalekonosná střela těsně minula branku Maliny. V 9.minutě po kombinaci na levé straně střílel Kocour do boční sítě. Ve 14. minutě zahrozila Slavia, ale pokus Zákostelského byl nepřesný. Ve 25. minutě kopali domácí roh, Beránek našel rozběhnutého Vaněčka, který otevřel skóre. Ve 39. minutě Slavia vyrovnala, když se prosadil střelou z hranice vápna Pázler. Ve 43. minutě našel Beránek Sladkého, který nevylo příležitosti trefil Malinu. Do poločasu ale domácí přeci jenom udeřili, Kubek našel rozběhnutého Kocoura a jeho střela skončila za zády Maliny 2:1.

Druhý poločas začali aktivně domácí, 49. minuta průnik Štípka zastavil až Malina, 50. minuta Sladkého pokus vedle, 65. jiri_kohout_roz.jpgminuta Kocour po akci Beránka mířil do brankáře Maliny. V 76. minutě chybovala domácí obrana, střídající Paprčiak, ale branku Fillingera netrefil. V 83. minutě našel Vaněček Dvořáka, jeho pokus Malina chytil. V 86. minutě Beránek prošel přes pravou stranu, ale jeho pokus byl nepřesný, a tak gólovou pojistku přidal V 90. minutě Vaněček z přímého kopu po faulu na Šíšu, když trefil přesně dolní kout Malinovy branky.

Vítězství je zasloužené a patří celému týmu, který za ním šel. Slavia byla nebezpečná hlavně z brejkových situací, ale vyjma jedné situace jsme v obranné činnosti pracovali velmi dobře a sami jsme měli spoustu příležitostí vstřelit branku a to zejména ve druhém poločasu,“ okomentoval zápas trenér Jiří Kohout

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 3:1

Poločas: 2:1

Sestava: Fillinger – Ulč, Brož, Růžička, Kubek – Štípek (80.Aubrecht), Hrošovský, Sladký, Vaněček, Beránek (88.Šíša) – Kocour (79.Dvořák)