Česká liga dorostu připravila na sobotu zápas mezi dorostenci Viktorie U16 a Teplicemi. Plzeňští v utkání jasně dominovali a po zásluze si připsali tři body.

Česká liga dorostu připravila na sobotu zápas mezi dorostenci Viktorie U16 a Teplicemi. Plzeňští v utkání jasně dominovali a po zásluze si připsali tři body.

"Od úvodních minut se našim hráčům dařilo ovládat hru. Dobrým důrazem jsme získávali míče vysoko od naší branky a přesnou mezihrou se kluci dostávali před soupeřovu branku," popisoval dění na hřišti trenér Václav Mrázek. První gól padl už v 7´minutě. Filipec převzal míč na středu, navedl ho před pokutové území Teplic a diagonální přihrávkou vybídl Hradeckého, který přesně zakončil na zadní tyč. Viktoriánům se dařilo i nadále držet hru, ale objevily se i zbytečné ztráty. Z jedné z nich se lacině dostaly Teplice k rohovému kopu, ze kterého ve 29´minutě vyrovnaly na 1:1. Svou předchozí chybu odčinil Jarina hned za tři
minuty, kdy si naběhl na dobře zahraný rohový kop a hlavou znovu poslal domácí do vedeni. Jarina se do přestávky prosadil ještě jednou. Ve 38´minutě si od lajny dobře naběhl na kolmou přihrávku od Mariánuse a po přehození padajícího golmana stanovil poločasový výsledek na 3:1.

V úvodu druhého poločasu byli aktivnější hosté. "V naší hře se najednou objevily fatální nepřesnosti a hůře jsme se pohybovali. Teplice si však žádnou vážnější situaci nepřipravily. Několik náznaků a závarů dobře zlikvidoval Švihořík společně s obránci. Naše hra se postupně opět zpřesnila a zkvalitnila. Když se potřetí v utkání prosadil Jarina a tvrdou tečovanou střelou v 65´minutě zvýšil na 4:1, bylo o utkání rozhodnuto. Až na několik okamžiků v prvním poločase a úvod poločasu druhého, můžeme být s výkonem kluků spokojeni. Dokázali Teplice přehrát hned v několika činnostech a po většinu utkání měli hru pod kontrolou. Pozitivní byli i výkony hráčů Tuška a Glazera z U15, kteří nás pro toto utkání doplnili," dodal spokojený trenér.