Den po vítězném utkání se Spartou Praha přivítala juniorka Viktorie Plzeň na hřišti v Luční ulici FC Chomutov. Úvod první letošního mistrovské utkání vyšel plzeňským mladíkům parádně, když po dvanácti minutách hry vedli 2:0.

Den po vítězném utkání se Spartou Praha přivítala juniorka Viktorie Plzeň na hřišti v Luční ulici FC Chomutov. Úvod první letošního mistrovské utkání vyšel plzeňským mladíkům parádně, když po dvanácti minutách hry vedli 2:0.

Viktoriáni měli soupeři co oplácet, nebo si na podzim z Chomutova odvezli porážku 2:5. Hned první rohový kop, který zahrávali viktoriáni ve druhé minutě Hrošovským, proměnil v úvodní branku Dominik Mandula, který se nejlépe zorientoval ve velkém čtverci a střelou přes hlavu otevřel skóre utkání. Rychle inkasovaná branka očividně otřásla hostujícím týmem, domácí naopak povzbudila k další aktivitě. Kombinační hrou přehrávali zkušenějšího soupeře a brankář Zako si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Po deseti minutách to bylo z pohledu domácích ještě veselejší. Po individuální akci se prosadil Štípek - 2:0. Postupem času se přeci jen začali hosté více osmělovat, ale výsledkem jejich snažení byly pouze dvě střely ze střední vzdálenosti. Zvýšit naopak mohl ve 27. minutě Štípek, ale rozhodčí Vljasuk zákrok brankáře Zaka neposoudil jako nedovolený. Bez gólového efektu skončila i kombinační akce po ose Štípek – Mandula a tak se do kabin odcházelo za dvoubrankového náskoku Viktorie.

V úvodu druhé půle orazítkoval břevno plzeňské branky Smola. To však bylo na dlouhé minuty jediné ohrožení plzeňské svatyně. V 53. minutě nebezpečně pálil Štefl, ale z hranice velkého čtverce mířil nad. Šanci na lepší výsledek vykřesal pro hosty v 76. minutě Hyneš, jehož nekompromisní střela skončila za zády brankáře Houdka – 2:1. V závěrečné čtvrthodině se ještě hosté pokusili o vyrovnání, ale  jejich snaha byla neplodná a k vážnějšímu ohrožení branky se nedostali. Naopak to byli domácí, kdo měl několik nebezpečných situací, ale chybělo přesnější zakončení. Zápas tak skončil spravedlovou výhrou plzeňských fotbalistů.

Asistent trenéra Martin Lepeška vyzdvihl výkon všech hráčů především v prvním poločasu. "Předvedli jsme nadstandardní výkon. Poločas mohl klidně skončit čtyři nula,“ chválil trenér své svěřence. „Do utkání jsme chtěli vstoupit s ofenzivní taktikou, což se nám podařilo a ve dvanácté minutě jsme měli zápas pod kontrolou. Druhý poločas už nebyl z naší strany až tak dobrý. Po inkasované brance jsme znervózněli a dali soupeři více prostoru. Pozornou obranou jsme jej však nepustili do dalších vážnějších příležitostí.“ V dalším kole zavítá Viktoria na hřiště Králova Dvoru. Tedy soupeře, se kterým se na podzim rozešla smírným výsledkem 1:1.

FC Viktoria Plzeň B - FC Chomutov 2:1