Plzni pomohla kuriózní situace, v Táborsku vyhrála 0:3

3. kolo / Středa 24. 9. 2014, 16:30 / Stadion Soukeník

63. Vaněk (pen.)
70. Ciferský (vl.)

Toma – Hric, Traore (64. Nešický), Divíšek, Džafič, Přeučil (64. Musiol), Ciferský, Presl (72. Kočí), Javorek, Tusjak (71. Ciku), Sladký

Bolek – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Procházka – Vaněk (76. Chramosta), Bakoš (60. Petržela), Kovařík – Tecl

Branky: 31. Kovařík, 64. Vaněk (pen.), 70. Ciferský (vl.), ŽK: Traore, Ciferský – Vaněk, Rozhodčí: Ardeleánu – Vaňkát, Kožár

Diváci: 4438

Viktoria Plzeň vstoupila do Poháru FAČR utkáním třetího kola na stadionu celku FC MAS Táborsko v Sezimově Ústí. Již před zápasem měli viktoriáni jasný cíl, kterým byl postup do dalšího kola české pohárové soutěže. Ústecký fotbalový stadion praskal ve švech, když domácí tým obstarával úvodní výkop.

Za Plzeň zaznamenal první nesmělé pokusy o zteč táborské branky Tecl. Soupeř z Táborska však nerezignoval na útočné snažení a po nebezpečném výpadu fauloval Ondřej Vaněk. V osmé minutě proto viděl první žlutou kartu utkání. Z pokusu z následného přímého kopu se pokusili domácí zahrozit, ale Petr Bolek první nebezpečnější míč bez problémů zneškodnil. Důkazem byla i akce ze dvanácté minuty, kdy se domácí Traore dostal podél brankové čáry až před Bolka. Ten jeho pokus reflexivně vykopl. Za okamžik se mohli radova plzeňští, do Kovaříkova přesného centru se opřel Procházka, ale pozorný Toma v bráně Táborska byl na svém místě. Žlutilo se i na druhé straně, uprostřed hřiště netakticky fauloval Traore a uviděl kartu světlé barvy. Ve dvacáté minutě po standardní situaci Kovaříka střihal nůžkami Hubník, ale v akrobatické pozici nedokázal zamířit přesně. Do šance se prosadil i druhý ze stoperů, Hejdova hlavička po rohovém kopu Jana Kovaříka, ale zamířil a metr vedle Tomovy branky. Přesně po půlhodině hry se plzeňským nabídla možnost rozehrávat standardní situaci pouze několik decimetrů za pokutovým územím soupeře. Jan Kovařík střelou do levého horního rohu branky přimrazil Tomu na brankové čáře a Plzeň vedla 0:1. V osmatřicáté minutě se aktivní Kovařík prosmýkl až do vápna. Centrem před bránu ovšem neoslovil nikoho z nabíhající dvojice Tecl, Bakoš. Nesmělé pokusy domácích v klidu likvidovala plzeňská obrana, a když už se přece jen z pohledu domácích mohlo zablýsknout na lepší časy, zradilo Traoreho zpracování. Sudí Ardeleánu tak ukončil první poločas za jednogólového vedení Viktorie.

Druhou půli načaly dvě velké příležitosti domácích. Nejdříve Džafič prudkou střelou prověřil Petra Bolka, který míč sice pouze vyrážel, ale dobře postavená obrana Plzně nebezpečí zažehnala. Za okamžik se řídil na hostujícího gólmana Přeučil, po kličce před Bolkem ale nedokázal zamířit do na půl opuštěné branky Plzně. Po zákroku na Ondřeje Vaňka viděl žlutou kartu domácí Ciferský. Otěže hry poté začaly znovu přebírat hráči v červeno-modrém. V 56. minutě se do úniku dostal Stanislav Tecl. Jeho píchnutí špičkou do balónu však chybělo několik centimetrů. O minutu později pálil ze střední vzdálenosti Hořava, ale s jeho pokusem si domácí strážce svatyně poradil. V téměř ideální gólové pozici se před hodinou hry objevil Marek Bakoš, přihrávku od Vaňka však poslal jen nad břevno. Toto byl zároveň poslední počin slovenského útočníka, nebo ho vzápětí vystřídal na hrací ploše Milan Petržela. Ve dvaašedesáté minutě se dopustil jeden z bránících hráčů domácích hry rukou v pokutovém území. Nařízenou penaltu jistě proměnil Ondřej Vaněk a přidal tak další zářez na své střelecké konto v dresu Viktorie, které se v posledních zápasech utěšeně rozrůstá. V sedmdesáté minutě nastala na Ústeckém stadionu opravdu kuriózní situace. Gólman Toma si poradil s nedůraznou střelou plzeňských, míč se přitom od jeho rukavic odrazil ani ne metr před něj samotného. S nešastnou třináctkou hrající Ciferský zřejmě lehce dezorientovaný vší silou práskl do balónu, který zastavila až sí domácí branky. Viktoria se tak zadarmo dostala ke třígólovému vedení. Ze hřiště následně odešel Václav Procházka, kterého nahradil Patrik Hrošovský. Zaplněný areál, který ve středu v podvečer navštívilo celkem 4 438 diváků, zašuměl v 75. minutě. To Petr Bolek nadvakrát zneškodnil plavající pokus Divíška. Ke změně v útoku došlo o několik okamžiků později, když Marka Bakoše vystřídal Jan Chramosta. V závěrečných minutách orazítkoval nejdřív Kovařík a poté i Tecl shodně pravou tyč domácí branky. To však hráče Viktorie mrzet nemuselo, zápas již za stavu 0:3 znal svého vítěze. A když rozhodčí Ardeleánu naposledy foukl do p횝alky, poslal jistě hrající Viktorii do čtvrtého kola české pohárové soutěže.