Další utkání I. dorostenecké ligy se viktoriáni U17 představili na hřišti Sparty Praha v Praze na Strahově. Za krásného počasí a na výborném terénu chtěli Plzeňané vylepšit herní projev z minulého utkání s Mostem.

Další utkání I. dorostenecké ligy se viktoriáni U17 představili na hřišti Sparty Praha v Praze na Strahově. Za krásného počasí a na výborném terénu chtěli Plzeňané vylepšit herní projev z minulého utkání s Mostem.

Obě družstva hrála především po zemi, ale ani jeden tým nedokázal dotahovat své akce do konce. V 16 minutě plzeňská defenzíva nedokázala pokrýt nabíhajícího hráče Sparty z hlouby pole do pokutového území a ten otevřel skóre. Hned z rozehrávky a po akci z levé strany se dobře prosadil Černý do vápna, kterého domácí dokázali jen faulovat. Střela Hradeckého z pokutového kopu však skončila pouze na tyči. "V dalším průběhu jsme se střídali se soupeřem v udávání tempa hry, která měla dobrou úroveň. Domácí si v prvním poločase vypracovali ještě několik standardních situací, které se nám podařilo vyřešit. My jsme hrozili po dobrých kombinacích ale střely Hradeckého, Černého a Filipce neměli přesnost," líčil průběh trenér Václav Mrázek.

Vstup do druhého poločasu se Viktorii nevydařil, po standardní situaci prohrávala 2:0. "Kluci však postupně předváděli kvalitní hru a hlavně velkou bojovnost, což se vyplatilo ve 48 minutě. Filipec se dobře uvolnil, prostrčil míč Černému do vápna a ten chladnokrevně proměnil na zadní tyč. Branka byla pro hráče další motivací a v následujících minutách jsme dokázali diktovat tempo hry." V 59 minutě se rozběhla akce po pravé straně, na jejímž konci Černý přiklepl před brankou Sparty Filipcovi a ten vyrovnal střelou pod břevno. Herní převahu se podařilo viktoriánům ještě vystupňovat, ale k větší efektivitě chyběla přesnost. Zkažené přihrávky tak stále vraceli kvalitní domácí do hry, čehož také využili v 73 minutě. Po zbytečném faulu na levé straně a perfektně rozehraném trestném kopu domácích to bylo 3:2. "Kluky ani tato branka nezlomila. V 77 minutě byl před pokutovým územím faulován Panuška. Míč si postavil Jarina a tvrdou střelou na vzdálenější tyč dokázal vyrovnat na konečných 3:3.

Ani v tomto utkání jsme se nevyvarovali nepřesnostem a chybám, ale přesto měla naše hra výborné fáze. Především v druhém poločase dokázali kluci hráče Sparty přehrávat a  hlavně prokázali silného týmového a bojovného ducha,  když dokázali nepříznivý vývoj zvrátit."