Ve středu 25. června čekal Viktoriány první přípravný zápas na domácí půdě. V Luční ulici hostili Baník Sokolov. Do zápasu byli připraveni též reprezentanti, kteří kvůli prodloužené dovolené vynechali první přátelský zápas s Domažlicemi.

Ve středu 25. června čekal Viktoriány první přípravný zápas na domácí půdě. V Luční ulici hostili Baník Sokolov. Do zápasu byli připraveni též reprezentanti, kteří kvůli prodloužené dovolené vynechali první přátelský zápas s Domažlicemi.

Viktoriáni vstoupili do utkání aktivněji. Již ve 3. minutě byli blízko úvodní brance, ale Marek Bakoš po přihrávce Daniela Koláře nastřelil jen břevno. Hosté odpověděli v 15. minutě volejem Šamánka. Střelu ale vytáhl fantastickým zákrokem Bolek. Poprvé se v Luční ulici mohla projevit gólová radost ve 23. minutě. Pavel Horváth přesně přihrál a Marek Bakoš zakončil. 1:0 pro Viktorii Plzeň. A za patnáct minut bylo ještě veseleji. Po chybě hostující obrany dokázal Pavel Horváth dorazit míč do sítě a Viktoria šla tak chvíli před koncem první půle do dvoubrankového vedení.

Do druhého poločasu oba trenéři značně pozměnili sestavy svých celků,ale hra se moc nezměnila. Viktoriáni drželi více míč a měli i více ze hry. Oba tyto aspekty v 54. minutě sice vyvrátil David Kobylík, který se zbavil Řezníka a zkušeně prostřelil Pavlíka. Aktivnější domácí se ale opět dostali do dvoubrankového vedení, když si v 69. minutě Zbyněk Vondráček srazil do vlastní branky prudký centr Tecla. To ale ze strany Plzně nebylo vše. Běžela 80. minuta, Patrik Hrošovský krásně odcentroval a Stanislav Tecl již neměl problém zakončit do prázdné branky a navýšit tak na 4:1. Zápas, který provázelo aprílové počasí, přinesl v úplném závěru ještě jednu šanci. Machek trefil břevno Pavlíkovy branky. Zápas, ve kterém proti svému mateřskému klubu nastoupili v Sokolově hostující Hrubý a Mariánus, tedy skončil 4:1.

Dušan Uhrin chápe utkání se severočeským soupeřem čistě jako přípravu. "Byl to zápas, který posloužil svému účelu. Po několika trénincích jsme chtěli vidět maximum hráčů v zápasovém zatížení, což se nám podařilo. Předvedená hra zhruba odpovídala mým představám, ovšem stále existují činnosti například v přechodové fázi, na kterých musíme zapracovat," říká trenér Uhrin. „Pro nás je určitě hrát lepší než jen trénovat. Proto musím program přátelských zápasů jen pochválit. Zápas jsme zvládli jak herně, tak výsledkově a jdeme zase o kousek v přípravě dál,“ hodnotí stoper Václav Procházka.

FC Viktoria Plzeň - FK Baník Sokolov 4:1 (2:0)

FC Viktoria Plzeň:

1. poločas: Bolek - Rajtoral, Čišovský, Hejda, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela, Kolář, Chramosta - Bakoš

2. poločas: Pavlík - Řezník, Hejda, Procházka, Kovařík - Chrien, Hrošovský - Hora, Stratil (72. Chramosta), Vaněk - Tecl

Branky: 23´ Bakoš, 40´ Horváth, 69´ Vondráček (vlastní gól) a 80´ Tecl - 54´ Kobylík