V 7.kole sehráli Viktoriáni U19 další zápas dorostenecké ligy se soupeřem z Opavy. Domácí začali dobře a usadili se na polovině hostů. První střelu Hrošovského v 6. minutě vyrazil Štencel na roh.

V 7.kole sehráli Viktoriáni U19 další zápas dorostenecké ligy se soupeřem z Opavy. Domácí začali dobře a usadili se na polovině hostů. První střelu Hrošovského v 6. minutě vyrazil Štencel na roh.

V 10. minutě hlavičkoval Krmenčík vedle a v 16. minutě Hoffmann střílel vedle. Ve 29. minutě se hosté dostali do vedení, když dlouhou přihrávku za obranu zužitkoval Hadaščok 0:1. Ve 35. minutě zahrávali domácí rohový kop, míč poskakoval těsně před brankovou čarou, ale hosté byli v bránění důraznější. Těsně před odchodem do kabin ve 42. minutě měl vyloženou šanci Kocour, když šel sám na brankaře Štencela, ale mířil těsně vedle branky.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji opět domácí, v 53. minutě měl Kocour znovu vyloženou příležitost, ale trefil pouze tyč Štencelovy branky. V 65. minutě zahrával Jeřábek volný přímý kop a střelou překvapil Mandouse 0:2. Domácí měli znovu šanci na korigování výsledku po rohovém kopu, kdy závar před brankou utnul odkopem opavský obránce. V závěru domácí otevřeli hru do útoku a z brejku se prosadil střídající Gréč. Gólovou tečku dal zápasu Vrhel, když upravil na konečných 1:3 střelou pod břevno.

"V zápase jsme začali dobře vynutili si tlak, ale nic z toho. Soupeř nás potrestal z brejkových situací, my jsme svoje šance nevyužili. Ve druhém poločase byl obraz hry stejný, když jsme měli vyrovnat přišla tyč a laciná branka na druhé straně z přímého kopu," komentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – SFC Opava 1:3
Poločas: 0:1
Sestava: Mandous – Vachovec, Libotovský, Růžička, Prais – Hoffmann, Filinger, Hrošovský (70. Kůžel)– Štípek (82. Hrubý), Kocour, Krmenčík (21. Vrhel)