Bod za remízu 1:1 přivážejí ve 3. kole ČFL fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. Plzeňané sice vedli brankou Mliky z úvodu druhé části, ale v závěru utkání...

Bod za remízu 1:1 přivážejí ve 3. kole ČFL fotbalisté juniorského týmu Viktorie Plzeň. Plzeňané sice vedli brankou Mliky z úvodu druhé části, ale v závěru utkání vyrovnával z pokutového kopu TomᚠKuchař.

Úvodní minuty přinášely vyrovnanou hru, kdy ani jedno z mužstev si nevtvořilo vyloženou gólovou příležitost, nebo akce na obou stranách končily před šestnáctkou. Za zmínku stojí pouze příležitost Mliky po rohovém kopu Vrzala. „Soupeř hrál přesně to, co jsme od něj očekávali,“ říká trenér Milan Matejka. „My jsme chtěli hrát především po křídlech a rychle přečíslovat soupeře. To se nám bohužel podařilo jen v pár případech, především po křídelních akcích Mudry.“ Domácí se soustředili zejména na nakopávání dlouhých míčů. „Výborně pracovala stoperská dvojice Matas – Navrátil, která nedovolila soupeři prakticky nic.“

Úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím. Nejprve Kuchař z trestného kopu orazítkoval kovovou konstrukci Poštulkovy branky, poté vytáhl plzeňský gólman jeden ze svých parádních zákroků a zmařil příležitost Sochy. V 57. minutě to vřelo na druhé straně. Po rohovém kopu Vrzala Jiří Mlika nejprve poslal hlavou míč do Čáby, brankář Vltavínu stačil reflefivně zareagovat a míč vyrazit před sebe. Ten se dostal znovu k Mlikovi, jehož druhý pokus znamenal vedoucí branku - 0:1. Domácí trenér poté na nepříznivý stav zareagoval trojím střídáním, ale viktoriáni dokázali odolávat. Až v 88. minutě fauloval Matas v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil domácí Kuchař ve vyrovnávací branku.

„Po naší vedoucí brance, kdy prokázal důraz před brankou Matas, jsme přenechali soupeři hru, neudrželi vepředu míče a tím dostávali domácí více prostoru,“ zlobil se trenér. „V závěru pak nedosáhl Süsser na míč a souboj Matase s domácím útočníkem rozhodčí posoudil jako nedovolený.“ V příštím kole hostí juniorka v neděli dopoledne na hřišti v Luční ulici celek Karlových Varů.

Loko Vltavín - FC Viktoria Plzeň B 1:1