Na trávník libereckého stadionu pod Ještědem ho trenér Jaroslav Šilhavý poslal v 62. minutě a dobře udělal. Adam Varadi vyrovnal gólem v 87. minutě a především jeho zásluhou si...

Na trávník libereckého stadionu pod Ještědem ho trenér Jaroslav Šilhavý poslal v 62. minutě a dobře udělal. Adam Varadi vyrovnal gólem v 87. minutě a především jeho zásluhou si fotbalisté Viktorie Plzeň odvezli cenný bod za remízu 1:1.

„Ve skrumáži se ke mně dostal balon odražený od břevna. Všiml jsem si, že brankář Hauzr se pohnul do strany, a tak jsem balon trefil hlavou a poslal ho obloučkem přes něj. Jenom jsem trnul, aby to tam spadlo. Měl jsem štěstí, povedlo se,“ řekl Deníku po utkání Adam Varadi.

plz_denik.jpg„Jsem moc rád, že si vezeme z Liberce bod. Bylo to utkání, ve kterém jsme mohli vyhrát, ale i prohrát,“ dodal ještě k zápasu na severu Čech.

On sám si ale velkou zásluhu na remíze nepřivlastňuje. „Jsem útočník a ten je na hřišti od toho, aby dával góly,“ prohlašuje skromně.

Třiadvacetiletý odchovanec ostravského Baníku teď v Plzni neprožívá jednoduché období. Zatímco ještě letos na jaře patřil k nepostradatelným hráčům základní sestavy, na podzim o místo v ní musí bojovat.

„Přiznám se, že na to nejsem zvyklý, a jsem z toho trochu skleslý. Ale nedá se nic dělat, takový je fotbal. Bojuji s tím a snažím se trenéra přesvědčit, že do sestavy patřím. Alespoň mám postaráno o motivaci,“ říká rychlonohý forvard Viktorie.

„Doufám, že po gólu Liberci moje akcie stoupnou,“ přeje si Varadi.

Varadi: V našem týmu je silný duch
Jako střídající žolík zachránil pro Plzeň trefou z 87. minuty cenný bod z Liberce. Adam Varadi remízu bere, úplně spokojen ale není. Jeho přáním je dostat se do základní sestavy Viktorie.

Adame, letos jste toho v lize zatím moc neodehrál, až v posledních dvou zápasech jste nastoupil na víc než dvacet minut. Věříte, že by vás gól z Liberce mohl katapultovat do základní sestavy Plzně?

Doufám, byl bych moc rád, nejsem moc zvyklý trávit na hřišti tak krátkou dobu. Snad jsem dokázal, že na základ mám. Ale uvidíme, to musí rozhodnout trenéři.

Vaše trefa přinesla vyrovnání tři minuty před koncem. Berete bod z Liberce?

Po takovém průběhu ano. Bylo hodně šancí, myslím že i dvě tyče na obou stranách. Ke konci jsme vsadili všechno na útok a vyšlo to.

logo_dnes.jpgUž druhý zápas po sobě Plzeň vydolovala remízu v úplném závěru. Je v tom jen štěstí, nebo něco víc?

Není to jen o štěstí. Je to hlavně o tom, že nᚠtým má hodně silného ducha a bojujeme až do konce. Ale uznávám, že by bylo jistější dát góly dřív. Musíme se polepšit.

Plzeň má po čtyřech zápasech na kontě pět bodů. Jak tuto bilanci hodnotíte?

Hodně jsme posílili a asi se od nás čeká víc. Vstup do soutěže je takový rozpačitý. Bude třeba porazit Teplice, získat tři body a chytit se.