Terracciano – Dodô (88. Faraoni), Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Beltrán (75. Barák), Melo (65. López), Mandragora (91. L. Martínez) – González (98. Sottil), Belotti (88. Ikoné), Kouamé

Jedlička – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Kopic (106. J. Mosquera), Červ (90+4. I. Traoré), Kalvach (100. Dweh), Cadu – Šulc – Chorý (70. Řezník), Vydra (56. Kliment)

Rozhodčí: Manzano – Barbero, Nevado (ESP)

Rohy: 19 - 2

Ofsajdy: 2 - 1

Fauly: 8 - 18

Diváci: 19418

Plzeňská Viktoria odehrála v rámci odvety čtvrtfinále Evropské konferenční ligy utkání na stadionu ve Florencii proti místní Fiorentině. Viktoriáni i přes vyloučení ve druhém poločase bojovali do poslední chvíle. Celý zápas nakonec rozhodlo prodloužení.

Do utkání vstoupila lépe domácí Fiorentina. V šesté minutě vytáhl neskutečným zák rokem Martin Jedlička tutovku, kterou si vypracovali hráči ve fialových dresech. Belloti se zjevil osamocený na malém vápně, čaroděj v plzeňské bráně však odmítl jeho pokus. O chvilku později znovu zářil plzeňský mág. Kouamé se řítil na bránu Viktorie ze strany, brankář Jedlička vyběhl a zamezil mu s míčem cokoliv udělat.

Ve dvacáté třetí minutě zkoušel pozornost Martina Jedličky domácí Nicolás González, který technickou střelou zdálky brankáře Viktorie vůbec nevystrašil. Další vážná situace přišla až na konci prvního poločasu, domácí Viola sice dobývala blok Koubkovy družiny, ale nedařilo se jí to. V závěru poločasu fialky trefily brankovou konstrukci, a to když pálil Kouamé. Do šaten se odcházelo bez branek.

Po začátku druhého dějství dnešní čtvrtfinálové odvety se hrálo ve stejném rytmu, jako v tom prvním. Fiorentina sice dobývala, ale k ničemu to nevedlo a žádné vážné šance nepřicházely na ani jedné straně. V šedesáté sedmé minutě se dostali domácí do rychlého útoku, který před hranicí pokutového území hasil Cadu faulem. Hlavní rozhodčí po zásahu VARu rozhodl, že plzeňský Brazilec obdržel červenou kartu.

V sedmdesáté čtvrté minutě se znovu předvedl hrdina dnešního dne Martin Jedlička. Deset minut před koncem ukázal výbornou defenzivní práci Václav Jemelka a následně po něm znovu kouzlil Martin Jedlička. Jelikož se po základní hrací době nerozhodlo, následovalo prodloužení.

Hned na úvod prodloužení však nastalo zle. Po rohovém kopu se prosadil Nicolás González. Domácí Viola udeřila také na začátku druhého prodloužení, a to když hráči ve fialovém utekli do rychlého protiútoku. Biraghi tváří v tvář Martinu Jedličkovi nezaváhal a zvýšil vedení italského týmu na rozdíl dvou branek. Viola si už do konce zápasu svůj náskok udrželo a zvítězila 2:0. Viktoria Plzeň se tak loučí s letošní pohárovou Evropou ve čtvrtfinále.