15. kolo / Sobota 17. 11. 2018, 13:15 / Luční

(1:3)

FK Viagem Příbram

Drda – Šoul, Kolerus (C), Petržílka, Šimek (73. Jílek) – Tesař (69. Královec), Pešek, Vostárek – Kronus, Renza, Patrovský (60. Kortan).

Boudník – Čížek (57. Kudelňák), Vošmik, Hrudka, Hošek, Budínský (C), Landa, Švestka, Nikl, Schindler (79. Matějka), Dvořák.

Branky: 30. Patrovský, 80. Kortan, 84. Kronus – 13. Dvořák, 32. Schindler, 40. Landa, Penalty: 5:4, ŽK: Kronus, Pešek – Hrudka, Rozhodčí: Tvrdík – Petřík, Melničuk.

Diváci: 50

Ondřej Šiml (FC Viktoria Plzeň): „V prvním poločase se nám vydařil vstup do zápasu, byli jsme aktivní, dobře kombinovali a dostávali jsme se do koncovky. Bohužel jsme se střelecky neprosadili. Naopak nás Příbram ve 13. minutě potrestala z ojedinělého útoku a dostala se do vedení. Od té doby měla více ze hry ona a byla i nebezpečnější. Ve 30. minutě jsme vyrovnali, po akci Adama Kronuse vstřelil gól Martin Patrovský. Bohužel jsme vzápětí z penalty dostali druhý gól a o deset minut později Příbram zvýšila na 3:1. Druhý poločas jsme si vytvořili velký tlak a i hodně šancí. Nejprve snížil Jakub Kortan, když brankář soupeře neudržel centr Lukáše Vostárka, a poté srovnával skóre Adam Kronus po přihrávce ze strany. V závěru jsme měli ještě dvě možnosti ke vstřelení gólu, ale ani jednu jsme neproměnili. Zápas rozhodly penalty a na ty jsme byli šastnější my.“