FCVP eSport

FC Viktoria Plzeň (FCVP) rozšířila své působení do světa konzolových her. Do projektu se zaměřením na FIFA sekci angažovala momentálně nejlepšího hráče v ČR Lukáše Poura, který figuruje pod přezdívkou T9Laky. V rámci spolupráce s organizací Inaequalis (INAE) budou za Viktorii Plzeň na turnajích nastupovat další vybraní hráči s aktuálně nejvyšší výkonností. Součástí projektu jsou i další propagační eventy a aktivity pro fanoušky. Viktoria má svůj vlastní  Twitch kanál, na kterém se T9Laky pravidelně věnuje komentování svých víkendových utkání a stejně tak streamuje pravidelná instruktážní vysílání s názvem „Play like Laky“, kde učí amatérské hráče jednotlivým dovednostem. Ve fanshopu Viktorie se od nové sezony mohou fanoušci těšit i ze speciální kolekce ve spolupráci s Pumou a chybět nebudou ani výzvy a souboje s některými hráči A týmu. Každý hráč INAE musí dodržovat kodex slušného chování a nesoutěží ve válečných, agresivních nebo hororových hrách.

ARCHIV ČLÁNKŮ K ESPORTU


Profesionální hráč FCVP

LukᚠPour – FCVP_T9Laky

Datum narození: 20. 11. 1997
Místo narození: Praha
Oblíbený hráč ve hře FIFA: Ronaldo (brazilský)

Hry hraji již od mala s tátou a můj první ročník FIFA je 2002. Kompetitivně hraji od roku 2016 a úplně naplno jsem se jí začal věnovat poslední 2 roky (2018, 2019). Snažím se tomu dávat vše a chtěl bych FIFU v ČR posunout na vyšší úroveň a dostat se stabilně do Evropy.

Mým největším úspěchem je trojnásobné vítězství na turnajích od iSport.cz, což si myslím, že v ČR jsou zatím největší turnaje.

Úspěchy:
1. místo – CZC.cz iSport Cup (FIFA 19)
3x 1. místo – CZC.cz iSport Liga – offline finále #1, #2 (FIFA 19) a #3 (FIFA 20)
postup z kvalifikace od EA na FUT Champions cup #2 do Londýna mezi 32 nejlepších ze světa (FIFA 19)
1. místo – JRC FUT Nation Championship (MČSR) (FIFA 19)

V soukromém životě hodně sportuji, od 4 let hraji fotbal. Dříve jsem hrál na vyšší úrovni, nyní spíše pro zábavu a pro pohyb. Takže to mám i kvůli tomu hodně spojené s hrou FIFA. Trávím hodně času s přítelkyní, která mě podporuje v tom, co dělám.

Nerad prohrávám a chci být vždy nejlepší!


Hráči FCVP v rámci spolupráce s Inaequalis

Radek Barták – FCVP_Typci

Datum narození: 1. 8. 1992
Místo narození: Benešov
Oblíbený hráč ve hře FIFA: Cristiano Ronaldo

S eSportem jsem začal před rokem a půl a s FIFA hraním jako dítě, ale na PlayStationu v roce 2017. Baví mě sport (fotbal, tenis, hokej, atd.), cestování a sledování filmů. Vychovávám syna, který již začal hrát hru FIFA.

Úspěchy:
- 4. místo PlayStation FIFA World Cup – Grunex Žluté Lázně
- čtvrtfinále mistrovství České a Slovenské republiky – FOR GAMES
- 2. místo v eClubech na mistrovství České a Slovenské republiky – FOR GAMES
- 3. místo FIFA Turnier 2v2 – Drážďany


Pavel Kail – FCVP_Pikej

Datum narození: 26. 12. 1998
Místo narození: Praha
Oblíbený hráč ve hře FIFA: Kylian Mbappé

Na scéně jsem od roku 2018. Můj první turnaj ve hře FIFA, kde jsem se mohl ukázat mezi špičkou, bylo v březnu 2019 na TopGaming offline turnaji. S hrou FIFA jsem začal někdy v roce 2004. FUT režimu se plně věnuji od ročníku 2019.

Mezi mé největší úspěchy patří:
- Sampi eClub challenge 1. místo
- JRC FUT Nation Championship – Finále 4. místo

V soukromém životě mě nejvíce baví pochopitelně sport – ten reálný, i ten virtuální. Od malička jsem se závodně věnoval fotbalu přes 10 let a doteď se žádnému kolektivnímu sportu ani pohybu nevyhýbám. Pohyb mě baví a jsem velmi aktivní. Dále mě baví cestovat, učit se cizí jazyky, seznamovat se, chodit na společenské akce, poslouchat hudbu apod. Na sobě bych viděl zajímavostí více – jsem velmi cílevědomý člověk a za každým úspěchem si jdu. Dost nerad prohrávám a každou prohru vstřebávám těžce. Samozřejmě to není tak, že se pak neumím chovat, nadávám atd., ale spíše si pak dlouho v hlavě promítám, co jsem mohl udělat lépe nebo jinak. Na to navazuje, že jsem hodně soutěživý typ. A už se jedná o jen tak nějaký turnaj s kamarády, nebo o turnaj, kde o něco fakt jde, vždy se snažím vyhrát. Snažím se neustále zlepšovat a občas si přijdu jako perfekcionista.


Partneři