Puma banner vlevo
Vstupenky Olympiacos

Viktoria do škol

V roce 2015 FC Viktoria Plzeň oficiálně spustila projekt Viktorka do škol. Za hlavní cíle si dává rozšířit povědomí mezi dětmi na základních školách o plzeňském klubu, vytvořit vazbu a sounáležitost dětí s klubem, nabídnout zážitky spojené s fotbalem, přes populární osobnosti FC Viktorie Plzeň zdůrazňovat důležitost sportování a vzdělání a také budovat vztah dětí ke sportu, především k fotbalu.

Do prvního ročníku projektu Viktorka do škol se přihlásilo 13 základních škol z Plzně a blízkého okolí, aktuálně už je přihlášeno šestnáct škol. Samotné školy a především pak malí školáci a školačky mohou využít množství aktivit a dárků, které Viktoria pro zapojené subjekty nachystala. Plzeňský klub poskytuje jako motivační prvek vstupenky na domácí utkání Viktorie v SYNOT lize, školy zapojené do projektu mohou také využívat možnosti speciálních komentovaných prohlídek Doosan Areny. Hráči „A“ týmu také docházejí na besedy přímo ve školách, kde jsou dětem k dispozici pro osobní dotazy, ochotně rozdávají podpisy či pózují pro společné fotografie. Viktoria vypisuje v rámci projektu soutěže mezi školami, ve kterých mohou děti získat atraktivní ceny z rukou samotných fotbalistů Viktorie.

Pilotní soutěž v rámci projektu Viktorka do škol byla fotografická, jedinou podmínkou bylo prokázání vztahu dětí či celých tříd k červeno-modrým barvám Viktorie. Do Štruncových sadů nakonec dorazilo více než 30 originálních snímků, ve kterých žáci i jejich učitelé prokázali velkou míru vtipu i šikovnosti. Nejhezčí fotku vybírali hráči Viktorie a vítězové se mohou těšit z originálního dresu FCVP s podpisy všech viktoriánů.

V rámci projektu budou následovat další soutěže ať už literární, hudební nebo výtvarné. Z dalších akcí, které Viktorka do škol plánuje zrealizovat, je dětský den s Viktorkou a také škola fandění, ve které se děti ze základních škol budou učit skandování a zpívání chorálů přímo od kotelníků Viktorie Plzeň.

Škola fandění

Největší akcí v dosavadním průběhu projektu byla realizace "Školy fandění." Do Doosan Areny přišlo v dubnu 2016 více než tisíc dětí od šesti do patnácti let věku a pod taktovkou plzeňských kotelníků se učily kompletní základ pro podporu viktoriánů při samotných zápasech.

Malování hráčů FC Viktorie Plzeň v životní velikosti

Dalším velkým projektem roku 2016 byla dlouhodobá soutěž v malování hráčů "A" týmu v životní velikosti. Celkový počet obrázků překonal veškerá očekávání klubu, hráči vybírali vítěze ze 140 výtvorů!

Výběr nejlepších obrázků probíhal přímo na hřišti v Doosan Areně a kabina měla hodně práce s výběrem tří nejhezčích. Soutěž nakonec ovládl portrét Jana Kovaříka od sester Kočandrlových a slečny Tomášové z 34. Základní školy v Plzni. S autorkami se krajní záložník Viktorie osobně sešel, aby jim předal podepsaný dres a další dárky. Celý článek ZDE.

1. místo, Jan Kovařík: 34. ZŠ, 8. A: sestry Kočandrlovy, Tomášová

2. místo, Matúš Kozáčik: ZŠ Chrást, 9. ročník: Kielbergerová, Komancová, Šteinerová, Mrázová B., Vracovská, Mrázová K., Čechurová

3. místo, Marián Čišovský: 14. ZŠ, 9. B: Janečková, Jelínek, Lišková, Martincová

3. místo, Daniel Kolář: 33. ZŠ, 9. B: Zikmund, Lehký, Halasz, Ruda

Mediálními partnery projektu Viktorka do škol jsou Hitrádio FM Plus a Plzeňský Deník.

Seznam škol zařazených do projektu Viktorka do škol:

33. ZŠ Plzeň - partnerská škola FC Viktorie Plzeň

2. ZŠ Plzeň

7. ZŠ a MŠ Plzeň

11. ZŠ Plzeň

13. ZŠ Plzeň

14. ZŠ Plzeň

16. ZŠ a MŠ Plzeň

17. ZŠ a MŠ Plzeň

20. ZŠ Plzeň

22. ZŠ Plzeň

25. ZŠ Plzeň

26. ZŠ Plzeň

28. ZŠ Plzeň

34. ZŠ Plzeň

ZŠ Chrást

ZŠ Kozolupy

Benešova ZŠ Plzeň

ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Plzeň

ZŠ Horní Bříza

 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál