Fanoušci a merchandising

Viktoria Plzeň se v posledních letech pyšní nejen skvělými výsledky na sportovním poli, ale také stoupajícími návštěvami v domácí Doosan Areně. Pravidelně vyprodané ochozy ženou plzeňské fotbalisty nejen v duelech evropských pohárů, také v nejvyšší domácí soutěži atakuje průměrná návštěva celkovou kapacitu stadionu ve Štruncových sadech.

Plzeňští fanoušci však nejsou jen pasivními diváky. Hráčům vytváří fantastickou kulisu, jejich pravidelná chorea nepostrádají vtip, nápad a potřebný nadhled. Dvakrát po sobě tak byli právě fanoušci Viktorie oceněni jako nejlepší příznivci v rámci České republiky.

Nejen v domácím prostředí se mohou fotbalisté Viktorie opřít o podporu svých fanoušků. Fotbaloví příznivci Viktorie vyrážejí ve velkém počtu k zápasům českých fotbalových soutěží, samostatnou kapitolou jsou pak výjezdy k duelům evropských soutěží. Přes pět tisíc fanoušků zamířilo za viktoriány do Barcelony či Milána, vyprodané plzeňské sektory podporovaly tým také v Mariboru, Gelsenkirchenu nebo Mnichově.

V ligových sezónách 2012/13, 2013/14 i 2014/15 udrželi plzeňští fanoušci lichotivý rekord. Nejen, že ve všech třech sezónách dosáhli na první místo v průměrné návštěvnosti mezi českými ligovými kluby, ale plzeňská Doosan Arena byla jediným stadionem, kde se průměr divácké návštěvnosti držel vždy nad deseti tisíci fanoušků. Odměnou za podporu jsou plzeňským příznivcům nejen duely domácí soutěže, ale také zápasy věhlasných evropských pohárů. Publikum ve Štruncových sadech mělo v posledních sezónách možnost navštívit zápasy s Atléticem Madrid, Neapolí, Bayernem Mnichov nebo Manchesterem City.

Spolu s neutuchající fotbalovou horečkou se v Plzni rozšiřuje také nabídka merchandisingu. Rozsáhlý sortiment předmětů s viktoriánskou tematikou si fanoušci mohou zajistit jak v kamenném obchodě přímo v prostorách Doosan Areny, tak také na eshopu. K dostání jsou nejen klasické dresy, šály, čepice nebo vlaječky, Viktoria Shop nabízí svým zákazníkům také širokou paletu knih, sportovního vybavení, školních pomůcek, keramiky či volnočasového textilu. Červeno-modré barvy Viktorie pak nejsou k vidění pouze v ochozech Doosan Areny, fanoušci se prostřednictvím klubových předmětů a oděvů ke svému klubu hlásí také v každodenním životě. Plzeň žije fotbalem.