Puma banner vlevoNabídni své místo
Countdown k losu Ligy mistrů
Plzeňská Viktoria představuje unikátní střídačky ve tvaru plechovky Gambrinus
26.07.2017
FCVP
Aktuální zprávy

Plzeňská Viktoria představuje unikátní střídačky ve tvaru plechovky Gambrinus

Zcela unikátní projekt představuje FC Viktoria Plzeň ve spolupráci s pivovarem Gambrinus. Hráčské střídačky v Doosan Areně budou mít tvar plechovky piva Gambrinus Plná 12 a budou vybaveny nejmodernějšími koženými sedadly. Hráčům tak poskytnou maximální možný komfort včetně vyhřívání.

Z fotbalového stadionu je to do areálu pivovaru Gambrinus kousek. Stačí přejít přes pivovarskou lávku. Propojení obou subjektů má již svou tradici. Například legendární útočník Stanislav Štrunc – sázel góly za Viktorku a po kariéře fotbalisty pracoval právě v pivovaru.

Nyní se Viktorka a Gambrinus znovu propojily a představují unikátní střídačky ve tvaru plechovky zlatavého moku. „Jde o společný nápad a jsem velmi rád, že se realizace povedla. Takové střídačky jsou zcela unikátní a troufnu si říct, že je nemá žádný jiný klub,“ řekl za Viktorii generální manažer Adolf Šádek.

Spojení pivovaru Gambrinus a Viktorky je dlouhodobé a přirozené. „Pivo a fotbal patří k sobě. Společně se snažíme plzeňským fanouškům pomáhat, povzbuzovat je, ale hlavně je bavit. V tuto chvíli ale předáváme my, pivovarští, povzbuzení hráčům. U příležitosti 75. výročí narození Standy Šturce, který byl skvělým fotbalistou Viktorky a po ukončení kariéry pak i naším skvělým kolegou v pivovaru, od nás dostávají kluci nové střídačky, “ vysvětlil sládek Zdeněk Polák.

Uvnitř střídaček najdou hráči maximální pohodlí a komfort. Sedačky dodala firma Lear a jsou celokožené. „Sedačky jsou samozřejmě vyhřívané, i v chladných měsících bude o hráče dobře postaráno,“ upřesnil Tomáš Aubrecht, jednatel firmy Abstrakt, která měla celou realizaci na starosti. „Inspirovali jsme se u velkých evropských klubů, u nichž jsou obdobné střídačky běžné. Jen jsme je chtěli mít typicky plzeňské,“ dodal.

Výroba střídaček zabrala čtyři týdny, předcházely tomu však několikaměsíční přípravy. Potřeba bylo dvě tuny kovu a 300 čtverečních metrů hliníku.

„Samozřejmě žádný hráč nemá rád, když sedí na lavičce náhradníků, vždycky chcete být hlavně na hřišti. Jsme však tým, nejde jen o jedenáctku na hřišti, proto jsem rád, že i náhradníci budou mít takový komfort,“ řekl při představení Milan Petržela. „Střídačky jsou parádní, hlavně v zimních měsících všichni ocení vyhřívání,“ přidal se Marek Bakoš. Poprvé budou nové „plechovky“ v akci během sobotního ligového duelu Viktorie s Duklou Praha.

Partnerství Gambrinusu a Viktorie Plzeň je dlouhodobé, společně podpořily řadu charitativních projektů a cílem je v tom pokračovat i do budoucna.

Fotogalerie

       
 
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál