Liga se sice vrátila, avšak zatím bez fanoušků. Ti kvůli přísným opatřením nemohou na stadion. Proto FC Viktoria Plzeň hledala řešení, jak jim alespoň částečně vynahradit zážitek ze zápasu. Šlágr proti Spartě jste tak mohli sledovat v autokině, doma u televize, nebo třeba na zahrádce Gambrinus v pivovaru. Viktoriáni, děkujeme za podporu!

Ti nejvěrnější měli šanci být u restartu FORTUNA:LIGY v unikátních prostorách v plzeňském DEPU2015. Tam se totiž konala speciální projekce v podobě autokina a permanentkáři díky tomu mohli prožít zcela výjimečný zážitek ze sedadla svého auta. Omezený počet vstupenek při kapacitě 150 vozidel byl vyprodán během několika hodin.

Klub zážitek ze sledování zápasu v autokině vylepšil drobným občerstvením zdarma – nápojem od Pepsi a brambůrkami Lay´s. Navíc pro každé auto byl připravený i malý viktoriánský dárek. Na místě bylo také možné objednat donášku bavorských hotdogů, čepovaného piva i dalšího občerstvení. Dorazil také bývalý viktorián Patrik Hrošovský!

„Byla to velmi příjemná akce. V autokině jsem byl poprvé a bylo to hodně zajímavé,“ řekl Pao Hrošovský. „Bylo zde velmi dobré občerstvení, pěkný areál. Líbilo se mi to o to víc, že Plzeň vyhrála, klukům jsem držel palce.“

Další možnost zhlédnout společně restart ligy a radovat se z vítězství nad Spartou měli příznivci v areálu Plzeňského Prazdroje, kde restaurace Na Spilce otevřela velkou zahrádku Gambrinus. Na nádvoří pivovaru přišly Viktorii podpořit stovky fanoušků.

Všichni pohromadě tak viděli, jak se po více než dvouměsíční pauze červenomodří vrátili do ligy vítězně. Za fandění z Plzně byli vděční hráči i trenér. „Děkujeme fanouškům za podporu, kterou jsme cítili i na dálku. Věděli jsme, že jsou při nás i v takovém zápase s velkým rivalem a věřím, že je kluci potěšili,“ vzkázal krátce po utkání na západ Čech kouč Adrian Guža.

„Viděl jsem video z autokina, to bylo super. Chtěl bych všechny pozdravit a poděkovat, že nás i takhle na dálku podporovali,“ řekl záložník LukᚠKalvach. „Fanouškům bych chtěl vzkázat, že hrajeme také za ně. Vím, jak je pro ně těžké, že nemůžou přijít na zápasy. Za jejich podporu chci poděkovat,“ doplnil střelec vítězné branky Jean-David Beauguel.

Fotogalerie