Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek po utkání 16. kola FORTUNA:LIGY v Hradci Králové.

Jaký to pro Vás byl návrat zpět do Hradce Králové?

Vážím si přijetí, potěšilo mě to. Každopádně co se týče zápasu, věděli jsme, že jdeme do války. Věděli jsme, že bude Hradec hrát velice dobře agresivně, kompaktně, bojovně a soubojově. V první půli jsme se nedokázali dobře pohybovat, nebyli jsme důrazní. Byli jsme sice více na míči, ale hráli jsme po vápno a byli jsme útočně nevýrazní. Druhou půli jsme to změnili, dali jsme tam jinou typologii hráčů, hráli jsme na jiné rozestavení a byli jsme lepší my. Myslel jsem si, že po vyrovnávací brance to ještě otočíme na naši stranu, bohužel naše brankové příležitosti jsme nedali. Utkání skončilo remízou a z pohledu dvou rozdílných poločasů to byla asi zasloužená remíza.

Adam Vlkanova byl v základní sestavě, bylo to proto, že je právě z Hradce?

Já na tohle moc nevěřím. Adam si o to řekl díky velmi slušnému výkonu v Olomouci a zasloužil si tu šanci. I kdybychom hráli kdekoliv jinde, šanci by dostal stejně. Nebylo to nijak spojené s Hradcem.

Jak moc vám chyběl dnes LukᚠKalvach?

Lukᚠje mozek zálohy, směrem dopředu je velmi kreativní. Je dobrý v přenášení, umí vyhodnotit situace, přihrávky z hloubi pole, distribuce míčů, to má výborné. Dozadu ho Ibrahim Traore nahradil velmi dobře.

Před druhým poločasem jste dvakrát střídal, co bylo důvodem?

Odešli dvě křídla, cítili jsme, že do té tvrdé důsledné obrany bylo těžké se dostat. Obě křídla, která odešli, jsou kluci, kteří potřebují více prostoru ke své hře, tak jsme to změnili.

Co jste říkal na to, že utkání s Ballkani, které vás čeká příští týden, se přesunulo do Albánie?

Já si myslím, že z pohledu toho, že se bude hrát na kvalitním hřišti, je to dobré. Stadion v Prištině je taky hezký, ale nemá dobrý trávník, to už jsme poznali v létě s Dritou. Je to rozumné řešení a pro nás to znamená přesun o 400 kilometrů jinam. To není žádný problém a spíše to vítáme.