Český národní tým udělal včera večer na evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině důležitý krok k tomu, aby postoupil ze skupiny, když si poradil v poměru 2:1 s Řeckem. A byli u toho i Plzeňané! V základní jedenáctce výběru Česka naskočili Západočeši David Limberský s Václavem Pilařem, do druhého poločasu nastoupil také Daniel Kolář a na hrací ploše se v závěru klání objevil i František Rajtoral. V zahajovací jedenáctce nemohl chybět ani Petr Jiráček, který ještě na podzim hájil čest a slávu Viktorky.

Český národní tým udělal včera večer na evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině důležitý krok k tomu, aby postoupil ze skupiny, když si poradil v poměru 2:1 s Řeckem. A byli u toho i Plzeňané! V základní jedenáctce výběru Česka naskočili Západočeši David Limberský s Václavem Pilařem, do druhého poločasu nastoupil také Daniel Kolář a na hrací ploše se v závěru klání objevil i František Rajtoral. V zahajovací jedenáctce nemohl chybět ani Petr Jiráček, který ještě na podzim hájil čest a slávu Viktorky.

Česká reprezentace vstoupila do utkání parádním způsobem, když se po třech minutách hry prosadil bývalý viktorián Petr Jiráček. „Byl to opravdu strašně těžký zápas. Řekové ve druhém poločasu nakopávali dlouhé míče, zatímco my trochu přestali hrát. Naštěstí se nám podařilo zvítězit, za což jsme moc rádi. Nyní se můžeme začít soustředit na zápas s Polskem,“ prohlásil po střetnutí s evropskými šampiony z roku 2004 střelec úvodní branky.

O tři minuty později přidal druhý gól Čechů a zároveň svou druhou branku na turnaji Václav Pilař. „Do utkání jsme vstoupili opravdu perfektně. Po dvou gólech se nám hrálo o hodně lépe,“ přemýšlel po finálním hvizdu záložník českého výběru. „Branka vstřelená Řekům těší víc než ta do ruské sítě. Tato přispěla k vítězství a pomohla týmu,“ prohlásil o svém dalším úspěšném zásahu v reprezentačním dresu. Pilařova branka tak po snížení Řecka, o které se postaral po návratu z kabin Theofanis Gekas, dostala přízvisko vítězná. Češi tak zaznamenali své první vítězství na mistrovství a vyhlíží sobotní duel s domácím Polskem.

Komentář po úspěšném utkání si nemohl odpustit také Pavel Horváth, kapitán Viktorky: „Velkou radost mi udělaly góly Petra Jiráčka a Vaška Pilaře a suverénní výkon Davida Limberského,“ pochválil své kamarády z plzeňské kabiny.  „První půle byla ze strany české reprezentace fantastická. Kluci mohli vést ještě výraznějším rozdílem. Ve druhém poločasu to už bylo v prvé řadě o defenzívě. Ta ale, až na nedorozumění při gólu, fungovala dobře,“ hodnotil krátce vítězné klání s Řeckem.