Puma banner vlevo
Vstupenky Olympiacos
Chceme prodloužit naši skvělou domácí bilanci, říká před nedělí Jan Kopic
24.05.2019
FCVP
Rozhovory

Chceme prodloužit naši skvělou domácí bilanci, říká před nedělí Jan Kopic

Ačkoliv se již viktoriáni nemohou v tabulce posunout z druhého místa, do posledního utkání sezony 2018/2019 proti Baníku Ostrava jdou s jasnou motivací – rozloučit se s fanoušky v Doosan Areně vítězně! To potvrdili i trenér Pavel Vrba a záložník Jan Kopic.

„Byl bych rád, kdybychom udrželi domácí neporazitelnost. Celá sezona byla v prostředí Doosan Areny mimořádná a já chci, abychom to potvrdili,“ přeje si Vrba, s nímž souhlasí právě i Kopic: „Chceme tu sérii výher v domácím prostředí prodloužit co nejdále. Ztratili jsme tu v lize jen s Příbramí, jinak jsme všechno vyhráli, v tom chceme určitě pokračovat.“

Baník hrál ve středu finále MOL Cupu proti pražské Slavii, které však prohrál. Oba viktoriáni utkání sledovali a již nyní vědí, že Ostrava bude hrát v Plzni o evropské poháry. „Finále bylo hodně bojovné a hrané před výbornou fanouškovskou kulisou. Šlo víceméně o vyrovnané utkání. Uvidíme, s čím sem Baník v neděli přijede, my se připravíme co nejlépe to půjde,“ slibuje Kopic. „Na finále jsem koukal, bylo vyrovnané, Baník dle mého názoru i trochu nezaslouženě prohrál. Soupeř zde bude hrát o poháry a dobře to ví, takže nás nečeká vůbec jednoduchý zápas,“ upozorňuje kouč Vrba.

Viktoria se s Baníkem v této sezoně utká již počtvrté. V obou ligových zápasech vyhrála (1:0, 2:1), ostravský celek pak slavil výhru v rámci MOL Cupu (3:2prod.). „S Ostravou to bylo vždy hodně bojovné. Na oba tyto zápasy v lize si pamatuji, doma jsme prohrávali, ale nakonec jsme to strhli na svou stranu v závěru a vyhráli 2:1. Na podzim jsme tam vyhráli 1:0, to soupeř neproměnil třeba penaltu. Podařil se mi tam dát pěkný gól, obstřel z dálky na zadní tyč, kdybych to zopakoval v neděli, tak bych se nezlobil,“ říká s úsměvem Jan Kopic.

Trenér Pavel Vrba řeší problémy se skládáním sestavy. Kromě zraněných hráčů budou totiž mimo hru vykartovaní Tomáš Chorý, Tomáš Hořava a Radim Řezník. „Sestava se skládá těžce. Někteří hráči se stále doléčují, tito tři dostali karty, takže to je problém. Uvidíme, kolik hráčů bude k dispozici a kolik jich bude v nominaci. Možná povoláme i nějaké mladíky z juniorky,“ přemýšlí plzeňský lodivod.

Vstupenky na zápas s Baníkem Ostrava jsou stále v prodeji. K dispozici jsou do pátečních 17 hodin ve fanshopu, případně jsou pak k zakoupení také na prodejních místech Plzeňské vstupenky v jejich otevírací době. Seznam těchto míst najdete ZDE.

Foto: Michal Bártík
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál