Velkého milníku dosáhl viktorián David Limberský. V zápase na hřišti brněnské Zbrojovky totiž na ligový trávník vyběhl ke svému 400. ligovému duelu. Stal se tak teprve desátým fotbalistou v historii samostatné české soutěže, který této mety dosáhl. Pojďme si připomenout některé z jeho milníků...

Stanislav Vlček, Martin Vaniak, Rudolf Otepka, Pavel Horváth, David Lafata, Libor Došek, Milan Petržela, Jaromír Blažek, Miroslav Holeňák... a nyní i David Limberský! 27. února 2021 dosáhl milníku, který má z aktivních hráčů na kontě už jen další bývalý viktorián Milan Petržela. 400 ligových utkání. A k tomu navíc přidal ještě 24 startů ve druhé lize.

Pojďme si nyní připomenout různé milníky a památné zápasy Davida Limberského:

28. února 2003, Chomutov – Zápas číslo 1*
Toto utkání zmiňujeme pouze jako zajímavost, do ligové čtyřstovky se nepočítá. Jedná se však o první start Davida Limberského za A tým Viktorky, když v 16. kole druhé ligy naskočil v Chomutově do druhého poločasu a pomohl k vítězství 1:0. Shodou okolností je to dnes přesně 18 let od daného zápasu.

2. srpna 2003, Plzeň – Zápas číslo 1
Zde už šlo o opravdový ligový debut. David Limberský nastoupil na v zápase s Žižkovem do hry na druhý poločas. V utkání nakonec viktoriáni prohráli 0:2. V dalším zápase už hrál Limba v základu.

2. října 2005, Plzeň – Zápas číslo 20
Viktoriáni hráli na domácím hřišti s Mostem. Do vedení je dostal Robert Vágner, v 79. minutě pak přišel velký moment Davida Limberského v podobě první ligové trefy. Hosté pak snížili, tudíž se trefa mladého beka Plzně stala vítěznou.

17. května 2009, Mladá Boleslav – Zápas číslo 95
Na půdě středočeského klubu přišel další gólový milník. David Limberský se trefil v 95. minutě zápasu, čímž zařídil Západočechům konečnou remízu 1:1. Šlo o jeho desátou branku v české nejvyšší soutěži.

16. srpna 2009, Plzeň – Zápas číslo 100
Na první stovku dosáhl Limberský v zápase s Libercem. V rámci 4. kola se však Plzeňané z výhry radovat nemohli, doma podlehli Slovanu 2:3. Svůj 100. ligový start mohl David oslavit gólem, ale jeho nádhernou střelu z 25 metrů zneškodnil hostující brankář Hauzr.

21. května 2011, Plzeň – Zápas číslo 150
To památné odpoledne... Toto utkání je zapsáno do pamětí všech viktoriánů zlatým písmem. Plzeň v něm porazila Baník Ostrava 3:1 a získala první mistrovský titul ve své historii. Pro Davida Limberského začal zápas sice nešastně vlastním gólem, na konci se ale mohl radovat z obrovského úspěchu.

7. dubna 2013, Plzeň – Zápas číslo 200
Také dosažení druhé ligové stovky si mohl vychutnat na domácím stadionu. A tentokráte se radoval i z vítězství, Viktorka porazila Teplice díky dvěma brankám Marka Bakoše 2:1 a Limba odehrál celé utkání.

1. června 2013, Hradec Králové – Zápas číslo 208
Druhý mistrovský titul je doma! Do Hradce jela Viktoria s tím, že když vyhraje, tak bude moci slavit. A to se povedlo, Plzeňští uspěli na hřišti „votroků“ 3:0 a Limberský u toho nechyběl, odehrál 73 minut, než ho vystřídal Stanislav Tecl.

18. května 2015, Plzeň – Zápas číslo 260
Potřetí v klubové historii se Plzeň radovala z titulu, který tentokráte věnovala bojovníkovi Mariánu Čišovskému. Viktoria porazila Jihlavu ve 28. kole 2:0, Limba odehrál celý zápas.

30. dubna 2016, Plzeň – Zápas číslo 286
Tentokráte to Západočeši stihli již tři kola před koncem, navíc proti stejnému soupeři jako při prvním mistrovském titulu, tedy proti Ostravě. Při výhře 2:0 a zisku čtvrtého titulu znovu David Limberský odehrál celých 90 minut.

27. listopadu 2016, Plzeň – Zápas číslo 300
Stejně jako u 100. a 200. startu dovršil další stovky v Plzni. Do Klubu legend se zapsal odehráním prvního poločasu zápasu s Brnem, poté střídal kvůli zranění.

27. srpna 2017, Plzeň – Zápas číslo 315
Zde dosáhl David svého 20. ligového gólu. V zápase s Ostravou na počátku páté mistrovské sezony otevřel skóre utkání v 64. minutě krásnou střelou, a to byl na hřišti teprve pět minut. Plzeň nakonec vyhrála 3:0.

27. února 2021, Brno – Zápas číslo 400
Při dosažení tohoto velkého milníku se David Limberský mohl radovat z výhry 1:0, kterou vystřelil Jean-David Beauguel. Pro francouzského útočníka to bylo 150. ligové utkání, spolupráce jubilantů tedy zafungovala na výbornou.

Celkově tedy David Limberský odehrál v české nejvyšší soutěži 400 zápasů, vstřelil 22 gólů a přidal 35 asistencí. Získal pět mistrovských titulů, u čtyř z nich byl i přímo na hřišti.

Velký rozhovor s jubilantem pro vás chystáme.