Plzeňský klub přivítal ve své kabině staronovou posilu v podobě Pavla Fořta. Dvaatřicetiletý útočník se zkušenostmi z Francie, Belgie nebo Německa bude na západě Čech působit v rámci hostování do konce aktuální sezóny.

Zkušený forvard, který v barvách Viktorie nastupoval už v letech 1997 – 2003, působil po odchodu z Příbrami v třetiligových Domažlicích. „Situace v útoku je pro nás po pohárovém zápase v Mladé Boleslavi nepříjemná. Po nedávném zranění Michala Ďuriše, které, jak věříme, nebude mít dlouhodobý charakter, musel být v Mladé Boleslavi kvůli poranění ramene střídán také Michael Krmenčík. Podle prvních zpráv si jeho rekonvalescence vyžádá několik týdnů, proto jsme se rozhodli pro angažování Pavla Fořta,“ objasňuje důvody doplnění kádru generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Pavel nám může pomoci svými zkušenostmi. O jeho působení v Domažlicích máme podrobné informace, a ačkoliv se musí popasovat s návratem na prvoligovou scénu, může být pro Viktorii v určitých fázích zápasů přínosem,“ dodává Šádek. Zároveň se s prvním týmem Viktorie začal připravovat také útočník plzeňské juniorky, Daniel Černý. „Čekají nás důležité zápasy v SYNOT lize i v pohárové soutěži. Nᚠlékařský a fyzioterapeutický tým dělá maximum pro to, aby se Michal Ďuriš i Michael Krmenčík vrátili co nejrychleji do plného tréninku a zápasového zatížení. V aktuální situaci je nicméně rozšíření stávajícího kádru nutností,“ zakončil Šádek.

„O nabídce jsem vůbec nemusel přemýšlet. První kontakt jsem měl s Pavlem Horváthem, ve středu jsem se již s klukama zapojil do tréninku. Nebudu lhát, že skok z třetí ligy do plného tréninku vedoucího mužstva nejvyšší soutěže je do jisté míry bolavý, ale fotbal jsem hrát nezapomněl. Čeká mě v nejbližších dnech hodně práce, abych mohl být Viktorce okamžitě platný. Nepředpokládám, že bych nastupoval od počátečních minut a byl tahounem takto kvalitního týmu, ale věřím, že v určitých momentech budu umět pomoct. V Plzni jsem vyrostl a v nelehké situaci chci klubu maximálně pomoct. Není to o mém comebacku do velkého fotbalu, není to příběh pro noviny. Je to čistě o tom, že v rámci svých možností budu chtít pomoci Viktorce a klukům z kabiny. Je pro mě ctí, že na pár týdnů budu součástí tohoto týmu,“ dodal na startu své další plzeňské kapitoly Pavel Fořt.

Pro Fořta byla Viktoria Plzeň odrazovým můstkem do prvoligového fotbalu. Po angažmá na západě Čech zamířil do Slavie Praha, se kterou vybojoval mistrovský titul. Přes FC Toulouse, FC Brusel, Arminii Bielefeld a Dynamo Drážďany se dostal Pavel Fořt do Slovanu Bratislava, v jehož dresu si připsal prvenství ve slovenské nejvyšší soutěži i slovenském superpoháru. V SYNOT lize působil naposledy v roce 2015 v 1. FK Příbram, odkud odešel do třetiligových Domažlic.