Úvod zápasu se domácím vydařil, soupeře přehrávali a hned ve 4´našel Soroka Chasina, který ale pouze nastřelil vybíhajícího brankáře Bohemians. Stejně jako v Pardubicích ale...

Úvod zápasu se domácím vydařil, soupeře přehrávali a hned ve 4´našel Soroka Chasina, který ale pouze nastřelil vybíhajícího brankáře Bohemians. Stejně jako v Pardubicích ale přišel trest za  nedůraznost v šancích, ihned po rohovém kopu utekl obraně hostující hráč po levé straně a přehodil vyběhnutého Šimana -0-1.

 

„Najednou jako by tým ztratil v defenzívě jistotu, přišly další příležitosti soupeře, které naštěstí řešil Šiman. Až v 16´jsme ohrozili branku soupeře my, po rychlé kombinaci Doležala se Sorokou střílel pohotově Vyleta, bohužel do břevna. Ve 20´opět Soroka vysunul Vyletu, který prošel obranou až k brankáři, neměl už ale sílu na přesnější zakončení. Nᚠtlak vrcholil ke konci poločasu, Chasin pálil ze 20m těsně nad, v poslední minutě prověřil brankáře po pěkných akcích Doležal po přihrávkách Soroky a Vylety. Bohužel nám v poslední době nevychází koncovka a tak soupeř uhájil do půle těsné vedení,“ popisuje průběh utkání trenér Roman Vyleta.

 

Ve druhém poločase Viktoriáni nedokázali plnit taktické pokyny. Nedařilo se vytvořit tlak na soupeřovu obranu a mírná převaha v poli nevedla k žádným šancím. Naopak hráč hostí prošel hladce středem pole ve 47´a tak ho musel zastavit Glazer těsně před vápnem za cenu faulu. „Soupeř nám předvedl, jak se využívají standardní situace, přesným zásahem do roman_vyleta_small.jpgšibenice zvyšoval na 0-2. Šiman nás pak kvalitním zákrokem udržel ve 49´ve hře, bohužel o 3´později jsme sami soupeři nabídli netaktickou přihrávkou křížem před vlastní vápno šanci ke zvýšení skóre. Nekrytý hráč pohodlně zakončil 0-3.“ Když Glazer po rohu Vylety hlavičkoval nad a po narážečce se Sorokou střílel opět těsně nad branku Bohemky, dokázal překonat pozorného gólmana soupeře až pohotovou střelou z hranice vápna po přihrávce Čiháka Michal Rytíř 1-3. „Soupeř zbytek utkání kontroloval. Klukům nelze upřít snaha, dnes jsme měli více pěkných kombinací. Naše hra ale v posledních zápasech postrádá důraz v koncovce, když brzy neskórujeme, začnou být hráči zbytečně nervózní, nakopáváme zbytečně balony, vlastními chybami nabízíme soupeři gólové šance. Je to o pozitivním myšlení hráčů, na kterém musíme zapracovat,“ dodal trenér.

 

 

 

U13

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 1:3

Poločas: 0:1

Branka:  9´ Rytíř

Sestava: Šiman - Kalčík, Glazer, Čihák, Kadlec(42´Lopata) -Tůma(45´Král), Doležal (43´Piroch), Soroka, Tušek (31´Kuhajda) - Chasin(31´Rytíř), Vyleta. Trenéři: Roman Vyleta, Martin Bejdák