Novou tvář přivítal v tomto týdnu na tréninku kouč plzeňské Viktorie Miroslav Koubek. S aktuálně vedoucím týmem SYNOT ligy se od začátku týdne připravuje útočník Jan Holenda. Devětadvacetiletý rodák z Prahy je od léta volným hráčem, naposledy působil v rámci ruské Premier League v dresu Tomsku.

„Honza je zajímavým typem útočníka, který již v české lize i v zahraničí prokázal své kvality. Má obrovský hlad po fotbale, přes několikaměsíční herní pauzu navíc dorazil do Doosan Areny ve skvělé kondici. Viktoria se v tuto chvíli potýká se zdravotními problémy Honzy Chramosty, který s největší pravděpodobností nebude pro nejbližší týdny k dispozici,“ uvedl aktuální situaci generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Honza Holenda absolvoval již v průběhu pondělí zdravotní a fyzické testy, jejichž výsledky byly úctyhodné. Dohodli jsme se na jeho působení ve zbytku podzimní části sezony, v následující zimní pauze si obě strany spolupráci vyhodnotí. Je pravděpodobné, že Jan Holenda bude trenéru Koubkovi k dispozici již na nedělní utkání s Teplicemi,“ doplnil Šádek. 

Jan Holenda je odchovancem pražského Motorletu, už v mládežnických kategoriích přešel do Sparty. Postupně se prosazoval hostování, z nichž nejúspěšnější bylo to na severu Čech. S Libercem získal v roce 2006 mistrovský titul. Od ledna 2008 se trvale usadil na Letné a prosadil se také do základní sestavy. V lednu 2010 přestoupil do Ruska, kde zažil vzestup Machačkaly, v létě 2012 odešel do Rostova. Poslední sezonu strávil v dresu FK Tom Tomsk. Bývalý mládežnický reprezentant má na kontě přes stovku zápasů v nejvyšší české soutěži, kde vstřelil 20 branek. Dalších 19 branek si připsal v rámci ruského působení. 

Fotogalerie