Viktoriáni v utkání 20. kola Synot ligy dokázali zopakovat výsledek z podzimního ligového klání s Příbramí a zvítězili 4:0. Trenéra Karla Krejčího po utkání těšilo, že jeho tým dokázal potvrdit vzrůstající úroveň herního projevu.

„Jsem rád, že jsme vyhráli. Vyšel nám vstup do utkání a celý první poločas jsme hodně kombinovali, ale neprosazovali se. Soupeř bránil a my si dávali také pozor na to, abychom ho nepouštěli do standardních situací, které tam nakonec ale stejně byly. Ve druhé půli nám prospěl druhý gól, mužstvo se uklidnilo a celý poločas měl parametry, se kterými jsem spokojený,“ hodnotí utkání trenér Karel Krejčí. „Výsledek ale mohl být ještě výraznější. Zahodili jsme penaltu a byly tam i další příležitosti. Příbram nám ve druhé půli dala víc prostoru. Od našich obránců chodily míče rychle dopředu, což nám pomohlo. Když vedete o dva nebo tři góly, mužstvo se uklidní,“ dodává Krejčí.

Do úvodní jedenáctky se po dlouhé době podíval František Rajtoral. „Franta byl hodně blízko základní sestavě už po zimní přípravě. Odehrál kvalitní utkání proti Olomouci a produktivita Jana Kopice i Milana Petržely není taková, jakou bychom si ji asi představovali. Spoléhal jsem také na to, že proti Příbrami bude mít větší motivaci. Na pozici pravého záložníka dlouho nehrál, ale popasoval se s tím skvěle. První brankou mužstvu hodně pomohl,“ říká na konto blonďatého záložníka.

Viktoria v letošní sezóně neproměnila už čtvrtý pokutový kop. „Pokračuje ta černá série z minulosti. Pamatuji si, že už i za dob Pavla Horvátha jsme hodně penalt neproměnili. Číslo zahozených penalt pro mě moc příjemné není, ale natrénovat jejich zahrávání se moc nedá, z vlastní zkušenosti vím, že to je hodně o hlavě. Penalta je pro exekutora značná psychická zátěž,“ říká Karel Krejčí. 

Fotogalerie