Byly to nervy, ale vyšlo to! Viktoria v 8. kole FORTUNA:LIGY porazila nováčka z Opavy 1:0, když jedinou branku vstřelil v závěru zápasu z pokutového kopu Patrik Hrošovský. Společně s Danielem Kolářem utkání zhodnotili.

„Bylo to velmi náročné utkání. V prvním poločase jsme měli nějaké šance, které jsme nevyužili. Pak bylo t잚í dostávat se do dalších šancí, takže jsem rád, že jsme to nakonec urvali,“ hodnotil zápas Patrik Hrošovský. Podobně hovořil i Daniel Kolář: „Opava přijela dobře připravená, hrála takticky a obětavě, navíc na tom byla dobře fyzicky. Nám se popravdě tolik nedařilo, ale silou vůle jsme šli za gólem. V posledních minutách jsme měl velký tlak a padlo nám to tam,“ těšilo ho.

Nařízenou penaltu v 87. minutě proměnil Patrik Hrošovský. „Věřil jsem si, tak jsem to šel kopnout. I takové těsné vítězství jako dneska je velice cenné a důležité,“ řekl. „Fotbal je dnes takový, že se rozhoduje i v závěrech zápasů. Je dobře, že jsme vyhráli,“ souhlasil Kolář.

Před středečním utkáním s CSKA Moskva, na které jsou vstupenky stále v prodeji (více info ZDE), se tak viktoriáni naladili vítězně. „Každá výhra je důležitá. Na Ligu mistrů už se samozřejmě těšíme, takže je dobře, že se nám podařilo zvítězit před zápasem s CSKA,“ měl jasno Patrik Hrošovský.

„Samozřejmě je to dobře, ale Liga mistrů je úplně jiný level. Hodně hráčů z naší kabiny to už zažilo, takže víme, o čem to je. Kvalita je, při vší úctě k naší lize, úplně jiná. My se samozřejmě budeme snažit dobře připravit a podat důstojný výkon, abychom proti CSKA byli vyrovnaným nebo i lepším soupeřem,“ uzavřel pozápasové rozhovory Daniel Kolář.

Fotogalerie