Viktoria Plzeň se hlásí k iniciativě Nechme děti sportovat. Je nesmírně důležité, aby se naše děti co nejrychleji vrátily k pravidelnému a řízenému společnému tréninku, který již prakticky rok neprobíhá a hrozí nedozírné následky pro celou generaci mladých sportovců.

Téměř roční výpadek v tréninkovém procesu může mít neblahé následky pro celou generaci mladých sportovců. Viktoria Plzeň se hlásí k iniciativě Ligové fotbalové asociace a dalších sportovních svazů Nechme děti sportovat. „Před dnešním ligovým utkáním se Zlínem nastoupí naši hráči na hřišti v tričkách s tímto sloganem, aby jasně demonstrovali postoj celého klubu. Jsme velmi rádi, že se k nám přidá i tým hostů ze Zlína. Nᚠvzkaz směrem k veřejnosti, ale především odpovědným orgánům je jasný – nechme děti sportovat!“ avizuje mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Velká naděje pro mládežnický sport vysvitla minulý týden v pátek. Avizované povolení amatérského sportování ihned začala intenzivně začala řešit i plzeňská Viktorka – příprava tréninkových plánů, hracích ploch a další kroky měly vést k pondělnímu návratu dětí do společného tréninkového procesu. Bohužel hned následující den tato naděje zhasla, tréninky může probíhat pouze v omezeném počtu dvojic a s rozestupy 10 metrů. „Jsme obrovsky zklamaní, a to mluvím za celý klub, za všechny trenéry a drtivou většinu rodičů. Jsme si naprosto jistí, že řízený a organizovaný společný trénink by všem malým fotbalistům a fotbalistkám prospěl. Každý týden, o který přichází, je špatně a bude to mít dlouhodobé následky,“ říká generální manažer klubu Adolf Šádek.

Se stejným názorem se přidává i sportovní ředitel klubu Zdeněk Psotka.

„Děti se vrací do školy, což je samozřejmě skvělá zpráva. A měli bychom společně chtít, aby se vrátili o ke společnému sportování, který je důležitý nejen po fyzické, ale i duševní stránce. Sport je skvělá prevence, zvyšuje imunitu. Jsme schopni vytvořit a garantovat veškeré podmínky, které bude zapotřebí, ale mladí fotbalisté a fotbalistky potřebují hlavně hrát, vrátit se k soutěživosti a hře jako takové,“ říká Zdeněk Psotka.

Nechme děti sportovat!