Zápas s Bohemians 1905 vždy bude pro Milana Havla speciální. Tento klub jej odchoval, nejen o tom tak promluvil v rozhovoru pro klubový web. Své předzápasové názory poskytl i asistent trenéra Marián Zimen.

Ve své kariéře hrál Milan Havel zatím jen za dva kluby – za Bohemku a za Plzeň. Proto se na vzájemný souboj hodně těší. „Prožil jsem tam toho dost, za Viktorku jsem tam ještě nenastoupil. Uvidíme, jak to bude teď, ale věřím, že zápas zvládneme,“ říká. „Zvítězit tam je pro nás důležité,“ uvědomuje si.

Bohemians v posledním zápase prohráli 0:3 v Olomouci, předtím remizovali v Brně 0:0. Doma však v prvním kole porazili Mladou Boleslav 4:0 a právě na sílu prostředí v Ďolíčku Milan Havel upozorňoval. „Znám to hlavně z té druhé strany, ale každý ví, že se tam hraje špatně. Fanoušci jsou blízko, je tam pro soupeře nepřátelská atmosféra... Fanoušci domácí hráče ženou a ti si díky nim více věří. To my teď nesmíme dovolit, bude důležité, abychom chytili úvod a neumožnili soupeři dostat se do tempa,“ upozorňuje plzeňský bek.

„Stále jsme na startu soutěže a každý do ní chce vstoupit vítězně. My se díváme a soustředíme hlavně na sebe, na Bohemce budeme chtít být aktivní, dominantní, hrát s vášní a užívat si každou minutu na hřišti – s jasným cílem uspět a zvítězit,“ podotýká asistent trenéra Marián Zimen. „Jsme klub, kterému patří vítězství. Jedno zaváhání v lize (v Liberci) nás nezastaví, právě naopak, chceme se vždy těšit na další úspěchy,“ dodává.

Těšit se může také z nové posily Zdeňka Ondráška. „Je to reprezentant, očekáváme od něj, že zvýší kvalitu už tak kvalitního týmu, který máme,“ okomentoval slovenský asistent trenéra.