U A týmu žen skončil po sezoně 2018/2019 trenér LukᚠRůžička. Jeho nástupcem se stal dlouholetý hráč Škody Plzeň Eduard Kubata. Šedesátiletý stratég se na novou výzvu těší.

S fotbalem začínal ve Strakonicích, odkud pochází. Nastupoval v mládežnických kategoriích reprezentace a v mladém věku odešel do Českých Budějovic, odkud následně zamířil do Příbrami. Druhou ligu si poté zahrál také za Duklu Tachov, v roce 1981 přestoupil do Škody Plzeň, kde působil osm sezon. Později hrál za Blšany, působil v Rakousku a kariéru ukončil ve 42 letech ve Strakonicích. 25 let pak působil v dresu Staré gardy FCVP, ještě do loňského roku.

Na trenérskou kariéru se vrhnul v druholigovém Ústí nad Labem, pak vedl třetiligové Strakonice. Posléze se věnoval svému zaměstnání, k trenéřině se vrátil nedávno a začal koučovat Sokol Lhotu v krajském přeboru. Nyní je před ním nová výzva – A tým žen FC Viktoria Plzeň.

„Trenéřina mě chytla, chtěl jsem v ní pokračovat, ale nikdy mě nenepadlo, že to bude u týmu žen,“ přiznává. „Je to nová výzva, seznamuji se s tím. Holky mají jinou psychiku, i mezi sebou to mají jinak nastavené než kluci. Po určité době s týmem už vím, kde ubrat a kde přidat, je to něco jiného,“ dodává Kubata.

Přípravu A tým žen odstartoval před týdnem, absolvoval již pět tréninků a přátelský zápas s Pardubicemi. V sobotu odcestuje na soustředění na Sycherák, kde bude do úterý. Zde sehraje přátelský zápas s dorostem U16 Petřína Plzeň, posléze ještě odehraje dva zápasy ve Zbůchu – 3. 8. od 11:00 proti juniorkám Sparty a 11. 8. od 17:00 proti dorostu Chotěšova.

„Holky chci postupně poznat, seznámit se s týmem. Hodně hráček nám odešlo, tým je oslabený, ale věřím, že ještě někdo přijde. Doufám, že budeme hrát minimálně na stejné úrovni, jako to bylo dosud. Chceme se poprat o to čtvrté až šesté místo, hlavně se vyhnout bojům o udržení,“ říká Eduard Kubata.

„Zájem o ženský fotbal se zvedá. Začínají na něj chodit lidi, i mediálně je o něj větší zájem a já věřím, že to půjde nahoru,“ dodává závěrem.

Fotogalerie