Viktoria Plzeň společně s generálním partnerem klubu, společností Doosan Škoda Power, pokračují v pomoci seniorským domům. Dnes předali dalších tisíc jednorázových ústenek a hygienické prostředky pro Domov seniorů Sv. Jiří v Plzni na Doubravce.

Po Domově poklidného stáří ve Vejprnicích, kde došlo k návštěvě minulý týden, předali nyní zástupci Viktorie Plzeň a Doosan Škoda Power tisíc jednorázových ústenek a dezinfekční prostředky i v Domově seniorů Sv. Jiří v Plzni.

Z hráčů dorazil na Doubravku Roman Hubník, pro něhož si tamní klienti připravili příjemné překvapení. Z balkonu vyvěsili transparent „DĚKUJEME“ ve viktoriánských červenomodrých barvách. „Moc mě to potěšilo. Sám mám v rodině babičku i dědečka, takže si dobře uvědomuji, že současná situace pro ně není vůbec jednoduchá a je potřeba jim pomáhat a především chránit. Jsem rád, že jim tímto společným darem s naším generálním partnerem Doosan Škoda Power můžeme pomoci,“ uvedl kapitán Viktorie, jenž několika seniorům, kteří jeho návštěvu sledovali z balkónu, popřál pevné zdraví a poděkoval za podporu.

V Domově u Sv. Jiří je velmi početná skupina fanoušků Viktorie. Tou největší je nejstarší sedmadevadesátiletá obyvatelka domu. „Určitě jim to udělalo velkou radost. Je zajímavé, že se řada klientů i v tomto věku zajímá o Viktorku a já jsem za to ráda. Udržují si tím pamě a přiznávám, že ani já nemám takové znalosti o fotbale jako někteří klienti starší 90 let,“ potvrdila vedoucí Domova Alena Pistulková.

„Ceníme si každé pomoci, spotřeba pomůcek je velká a nevíme, co bude. Jsme nezisková organizace, často tedy nakupujeme ze svého. Každý dar a pomoc je pro nás velká,“ dodal Pavel Janouškovec, ředitel Městské charity Plzeň.

Již před týdnem Viktoria společně s Doosan Škoda Power předaly rovněž 1000 jednorázových ústenek a dezinfekční prostředky v Seniorském domě ve Vejprnicích. „Cítíme spoluzodpovědnost za naše fungování v celém regionu a pokud můžeme, tak chceme pomáhat. Navíc naše spojení s Viktorkou funguje již mnoho let na poli sportovním, takže chceme ukázat naši soudržnost i na poli sociálním,“ shrnul obě akce Richard Kabuď, personální ředitel Doosan Škoda Power.

„Dlouholetého spojení s naším generálním partnerem Doosan Škoda Power si velmi vážíme a jsme rádi, že jsme takto jednotní i v oblastech pomoci ostatním lidem i organizacím v celém regionu, v čemž budeme i v budoucnu jistě pokračovat,“ uzavřel za management Viktorie Jaromír Hamouz.