Puma banner vlevoNabídni své místo
Permice volný prodej 1
Pavel Vrba: Svému mužstvu vždycky věřím, hráči ukázali charakter
15.09.2018
FCVP
Ohlasy po zápase

Pavel Vrba: Svému mužstvu vždycky věřím, hráči ukázali charakter

Byly to nervy, ale za tři body! Viktoriáni v 8. kole domácí FORTUNA:LIGY porazili na domácím hřišti nováčka z Opavy 1:0, když v posledních minutách rozhodl z pokutového kopu Patrik Hrošovský. Napínavý zápas následně okomentoval trenér Pavel Vrba.

Tomu bylo při jubilejním dvoustém utkání v nejvyšší české soutěži na lavičce hodně těžko až do konečného hvizdu. „Sami jste viděli, že jsme si zápas zkomplikovali, hlavně v prvním poločase, kdy jsme dvakrát mohli dát gól, ale nebyli jsme přesní ve finální fázi,“ okomentoval vývoj duelu Vrba. „V druhém poločase ale náš tlak narůstal,“ doplnil.

I když čas běžel čím dál rychleji a poslední minuty zápasu se blížily, Pavel Vrba neztrácel naději v ukořistění tří bodů. „Vždycky mužstvu věřím, je úplně jedno, jestli je osmaosmdesátá nebo devadesátá minuta. Myslím si, že hráči chtěli zvítězit a ukázali charakter,“ těšilo kouče Západočechů.

Výhru nakonec trefil v 87. minutě Patrik Hrošovský, když se postavil k penaltovému puntíku. „Jsou napsáni asi tři hráči, kteří se pak rozhodnou v samotném zápase. Je správné, že Patrik jako zkušený fotbalista, který už tady má něco odehraného a momentálně patří k vůdcům tohoto týmu, tak se tak rozhodl,“ řekl Vrba. „Jsem rád, že to dopadlo takhle,“ ulevil si.

Vůbec poprvé v sezoně nastoupil Lukáš Hejda, jenž byl dlouhou dobu mimo kvůli zranění. Stoperskou dvojici vytvořil společně s Luďkem Pernicou. „Zvládli to dobře. Uhráli nulu a navíc si nevzpomínám na žádnou úplně složitou situaci. I když Opava měla náznaky ze stran, tak jsme všechny vyřešili,“ poznamenal Vrba. „Jsem rád, že Lukáš tak těžké utkání zvládl,“ uzavřel hlavní trenér Plzně.

Fotogalerie

       
 
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál