Hned dvojí zastoupení má plzeňský fotbal v hráčské nominaci pro ideální sestavu evropského šampionátu. Tu mohou volit fanoušci na internetových stránkách UEFA. Fotbalové odborníky svými výkony v základní části zaujali oba krajní záložníci Václav Pilař a Petr Jiráček, kteří ještě během minulé sezony oblékali dres Viktorie Plzeň. Českou trojici pak doplňuje liberský obránce Theodor Gebre Selassie, který přestupuje do Werderu Bremy. Po pěti hráčích mají ve výběru Španělé a Němci.

Hned dvojí zastoupení má plzeňský fotbal v hráčské nominaci pro ideální sestavu evropského šampionátu. Tu mohou volit fanoušci na internetových stránkách UEFA. Fotbalové odborníky svými výkony v základní části zaujali oba krajní záložníci Václav Pilař a Petr Jiráček, kteří ještě během minulé sezony oblékali dres Viktorie Plzeň. Českou trojici pak doplňuje liberský obránce Theodor Gebre Selassie, který přestupuje do Werderu Bremy. Po pěti hráčích mají ve výběru Španělé a Němci.

 

"Euro nám každému dalo hodně zkušeností. Odehráli jsme tady hodně těžkých zápasů," řekl Jiráček novinářům po čtvrteční prohře 0:1 s Portugalskem. "Prvních třicet minut jsme hráli dobře, ale pak byli více na míči a tím to bylo pro nás každou minutu t잚í." Zklamání z výsledku po utkání nezakrýval ani druhý nominovaný - Václav Pilař. „Určitě je to zklamání. Dřeli jsme, snažili jsme pro to udělat všechno, ale nestačily nám na to síly. Portugalsko bylo kvalitnější
A jak viděl výkon jediného střelce utkání Petr Jiráček? "Je skvělý, v těžkých momentech exceluje. Nesrovnával bych ho ale s Messim, oba jsou vynikající, ale typově jiní." uvedl Jiráček. Na šampionát prý nezanevře, jeho závěr bude sledovat na dovolené. "Euro dokoukám určitě. Ale také si chci pořádně odpočinout, protože sezona byla opravdu dlouhá." A jaká to vypadalo v kabině krátce po utkání? „Podpořili jsme se navzájem. Jsme na sebe pyšní, že jsme postoupili mezi nejlepších osm z prvního místa ve skupině. Portugalci byli pro nás výborný soupeř, chtěli jsme se proti nim ukázat. Šlo s nimi hrát, ale musíme jim to přát, protože si postup zasloužili,“ uvedl Pilař.


Nominace:
brankáři: Tytoň (Pol.). Casillas (Šp.), Neuer (Něm.),
praví obránci: Debuchy (Fr.), Torosidis (Řec.), Gebre Selassie (ČR)
střední obránci: Pepe (Port.), Lescott (Angl.), Agger (Dán.), Sergio Ramos (Šp.), Hummels (Něm.), Papadopulos (Řec.),
leví obránci: Cole (Angl.), Lahm (Něm.), Jordi Alba (Šp.),
praví záložníci: Blaszczykowski (Pol.), Dzagojev (Rus.), Jiráček (ČR),
ofenzivní střední záložníci: Pirlo (It.), Iniesta (Šp.), Schweinsteiger (Něm.),
střední záložníci: Moutinho (Port.), Karagunis (Řec.), Gerrard (Angl.),
leví záložníci: Krohn-Dehli (Dán.), David Silva (Šp.), Pilař (ČR),
útočníci: Cristiano Ronaldo (Port.), Ševčenko (Ukr.), Cassano (It.), Ibrahimovic (Švéd.), Gomez (Něm.), Mandžukič (Chorv.),
trenéři: Fernando Santos (Řec.), Hodgson (Angl.), Löw (Něm.).